Bouřky a vysoké teploty potrápí Česko i v úterý. Teploměr ukáže až 32 stupňů Celsia

Bouřky a vysoké teploty potrápí Česko.
Bouřky a vysoké teploty potrápí Česko.
Foto: Archiv Hasiči Praha / ČHMÚ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí rozšířil varování před vysokými teplotami a silnými bouřkami. Podle odborníků na počasí mohou být doprovázeny přívalovými srážkami. Vysoké teploty budou zasáhnou do života lidem i v úterý, kdy se vyšplhají až ke 32 stupňům Celsia.

Aktuálně varování před vysokými teplotami platí pro Prahu, Plzeňský, Jihomoravský a Zlínský kraj a rovněž pro části Libereckého a Středočeského kraje do pondělních 20 hodin.

V pondělí platí výstraha před silnými bouřkami, které mohou doprovázet přívalové srážky s úhrny do 40 milimetrů, pro kraje Pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Plzeňský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj.

V úterý bude většinou polojasno, až odpoledne bude oblačnosti přibývat a mohou se objevit přeháňky nebo dokonce bouřky. Foukat bude slabý vítr, který ale v bouřkách přechodně zesílí. Noční teploty budou klesat na 20 až 16 °C, ojediněle klesnou až ke 14 °C.

Dále pak varování před silnými bouřkami, opět doprovázené přívalovými dešti, je platné pro Středočeský kraj (Beroun, Dobříš, Hořovice, Příbram, Rakovník, Sedlčany), Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj

Kvůli vysokým teplotám a riziku přehřátí organismu lékaři doporučují omezit fyzické aktivity i pobyt na přímém slunci. Důležité je rovněž dodržovat pitný režim.

ON-LINE MAPA

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.