Bouřky budou ustávat a vrátí se tropy. První letní víkend bude slunečný a letní, říká meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

Už od pondělí území Česka zasahují silné bouřky doprovázené přívalovými dešti či kroupami. O víkendu by ale mělo znovu přijít oteplení a začátek příštího týdne znovu přinese tropické počasí. "První letní víkend letošního roku bude převážně slunečný a ve znamení letních teplot," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a prozradila, na jaké hodnoty bude rtuť teploměru ukazovat.

Česko už od pondělní noci bičují bouřky, které jsou mnohdy doprovázené silnějšími poryvy větru, přívalovým deštěm či kroupami. V pátek už by měly být jen ojedinělé a o víkendu se vrátí letní teploty. Další hromy a blesky se ale nedají vyloučit ani v následujících dnech.

"První letní víkend letošního roku bude převážně slunečný a ve znamení letních teplot. Hned od pondělí na teploměrech naměříme až 30 °C a při přechodně zvětšené oblačnosti se budou ojediněle, postupně místy tvořit bouřky a přeháňky," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Už páteční večer by měl být příjemnější. "V pátek bude postupně ubývat oblačnosti a srážky nebo bouřky se vyskytnou pouze ojediněle. Denní teploty 21 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku až 28 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

"V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Odpolední teploty 22 až 26 °C. V neděli bude polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.