Bouřky hrozí do konce týdne, po tropech přijde ochlazení. Teploty budou do 23 stupňů, upřesnila meteoroložka

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: DANIEL ČERNOVSKÝ / CNC / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2021

Poslední dny v Česku se nesly ve znamení tropických teplot a bouřek, které zasahovaly především východ republiky. S přicházejícím srpnem teploty mírně klesnou a bouřky by měly ustat, během několika dní se ale vrátí. "Zatímco do konce července nás teploty budou lákat k vodě – v odpoledních maximech naměříme letní teploty, hned počátek srpna přinese ochlazení s teplotami do 23 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v pondělí hrozí jen ojedinělé přeháňky, bouřky už nikoliv.

"Zatímco do konce července nás teploty budou lákat k vodě – v odpoledních maximech naměříme letní teploty, hned počátek srpna přinese ochlazení s teplotami do 23 °C. Od poloviny příštího týdne ale teploty opět porostou a první srpnový víkend se budou zřejmě nejvyšší odpolední teploty zastavovat až na 30 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ještě ve čtvrtek budou odpolední teploty dosahovat 24 až 28 °C, na Moravě a ve Slezsku až 30 °C, už v pátek se nad tropickou hranici nedostanou. "Odpolední teploty budou 25 až 29 °C, hrozí místy déšť, přeháňky a ojediněle bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Bouřky nás budou provázet i během víkendu, kromě nich hrozí místy déšť a přeháňky. Vítr bude slabý proměnlivý, ale v bouřkách zesílí. Prvním dnem bez bouřek by mělo být pondělí, kdy navíc teploty znovu klesnou a neměly by se vyšplhat nad 25 °C.

"V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Odpolední teploty 19 až 23 °C, na východě až 25 °C. Mírný severozápadní vítr," popsala meteoroložka první srpnový pracovní den s tím, že už první srpnový víkend by měl znovu přinést tropické teploty. "Oteplení ale bude pouze přechodné," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.