Božské křivky a vosí pas. Za ikonickou postavou Kim Kardashianové stojí přísné stravování a konkrétní cviky

Televizní hvězda a podnikatelka Kim Kardashianová Westová
Televizní hvězda a podnikatelka Kim Kardashianová Westová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

Krása je něčím, co se v záři reflektorů a slávy řeší mnohonásobně víc a máloco se známým tvářím odpouští. Modelka, úspěšná byznysmenka a televizní osobnost Kim Kardashianová Westová (40) patří mezi celebrity, které na svojí postavě a vzhledu hodně pracují. Nejtvrdší tréninky probíhají s osobní trenérkou, která na populární hvězdu rodinné reality show nedá dopustit, protože je podle ní poctivá a svoje ikonické křivky má zaslouženě.

Obzvláště ve světě hollywoodských hvězd platí, že nic není zadarmo. Kim Kardashianová Westová je členkou známého rodinného klanu Kardashianových, ale i přes slávu ostatních členů a především svých sester, Kylie (23), Kendall (25), Khloé (36) a Kourtney (42), největší pozornost médií i veřejnosti získává ona. Pro některé fanoušky je idolem a její postavu mnozí považují za ikonickou. Stojí za tím ale hodně úsilí a dřiny.

Kráska arménského původu má nastavenou přísnou cvičební rutinu, kterou dodržuje stůj co stůj. S osobní trenérkou Melissou Alcantaroovou (36) trénuje šest dní v týdnu minimálně hodinu, kdy se zaměřuje na jednu nebo dvě části těla – jeden den posiluje břišní svaly, další den pracuje například na hrudníku a tricepsu či bicepsu. "85 procent našeho tréninku tvoří posilování a dalších 15 procent zbývá pro kardio cvičení. Kim je super zodpovědná, nikdy tréninky neruší – je to nejlepší klientka a sportovkyně, jakou můžete mít," vyjádřila se k tréninku Kim Kardashianové Westové fitness koučka hvězd.

Dva dny v týdnu Kim věnuje tvarování a zeštíhlování nohou pomocí výpadů, předních dřepů se zátěží, zdvihů hýždí s váhou na bocích nebo tzv. leg pressem, kdy jdou nohy tlakem proti závaží. Bývalá manželka rappera Kanya Westa (44) má čtyři děti – dcery North (8) a Chicago (3) a dva syny Sainta (5) a Psalma (2). Proto tréninky probíhají většinou hodně brzo ráno, než se stihnou probudit. "Asi po šesti měsících si udělám na dva týdny pauzu, někdy ji člověk potřebuje, aby dobil energii a zklidnil se. Ale pak mi to moc chybí a cítím se tak dobře, že se chci zase vrátit," přiznala Kim Kardashianová Westová na sociálních sítích.

Kromě cvičení nezapomíná na zdravý jídelníček. Vyzkoušela řadu nejrůznějších diet a typů stravování, ale nakonec se našla ve veganství – tedy konzumaci potravin čistě rostlinného původu. Má ráda mungo fazole, toasty s avokádem a z ovoce preferuje jahody a borůvky. Miluje palačinky z ovesných vloček, zeleninové smoothies, kaši ze sladkých brambor a veganské tacos či saláty. Na druhou stranu ale zbožňuje i nepříliš zdravé potraviny.

"Miluju sladkosti. Miluju sušenky – a to opravdu hodně. Ale snažím se kontrolovat. Moje trenérka Mel vždycky říká, že před a po tréninku by měl člověk sníst jednoduché sacharidy a malé množství tuku a bílkovin. K jídlu byste měli přidat zeleninu, která pomůže vše dobře vstřebat," sdělila Kim Kardashianová Westová pro americký magazín Harper's Bazaar.

Ve 40 letech se udržuje ve skvělé kondici a charakteristické jsou pro ni ženské křivky s velmi útlým pasem a širokými boky. Ale krása něco stojí a třetí nejstarší ze sester Kardashianových na sobě musí neustále pracovat a nepolevovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.