Brendan Fraser by boj s mumií už nesvedl. Kdysi atraktivní herec ztratil svaly a extrémně přibral

Brendan Fraser zazářil v roli akčního hrdiny ve filmovém trháku Mumie
Brendan Fraser zazářil v roli akčního hrdiny ve filmovém trháku Mumie
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2020

Při vyslovení jména amerického herce Brendana Frasera (52) si většina lidí vybaví akční film Mumie. V něm si zahrál Ricka O’Connella, pohledného hrdinu, který dokázal porazit zmrtvýchvstalého protivníka Imhotepa. Velkou fyzickou aktivitu, jakou předváděl ve filmu, by ve svém věku už pravděpodobně vyvinout nedokázal, protože ztratil vypracované svaly a na jeho postavě a kondici se podepsaly kilogramy navíc.

Stále je hvězdou akčních filmů a seriálů, ale sám vyvíjí akce každým rokem méně. Hollywoodský herec Brendan Fraser byl v devadesátých letech jedním z těch, ze kterých se ženám podlamovala kolena a muži se chtěli jeho vzezření alespoň přiblížit. Stárnutí však jednoho dne dostihne každého a roky utíkají všem stejně. Slavným hvězdám nevyjímaje.

Povinnost s následky

Nejeden člověk byl šokován, když viděl poprvé Fraserovu proměnu. Není ale moc lidí, kteří ví, že nenabral váhu proto, že by snad onemocněl nebo zlenivěl, ale jednoduše proto, že musel. Bylo to podmínkou pro získání role ve filmu Chlupatá odplata z roku 2010. Sám herec kdysi tvrdil, že přibírání si přímo užíval, ale zřejmě si neuvědomil, že do kondice, v jaké byl předtím, se mu už nepodaří dostat tak snadno. Když se poté, co byla komedie dotočena, snažil zhubnout a znovu zapracovat na svých svalech, očekávaný výsledek se nedostavil.

Změna rolí

Ještě na konci devadesátých let a začátku nového tisíciletí se Brendan Fraser ve filmech objevoval coby lamač srdcí, často polonahý a v rámci role neměl problém ani s lehce erotickými scénami. To už je hudba minulosti, ale akčních filmů a seriálů se nevzdal. V současné době sklízí úspěch a kladné ohlasy díky seriálu Doom Patrol, který vypráví příběhy superhrdinů z dílny DC Comics.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.