Brzy jich bude šest. Rodina žije v karavanu, který byl původně jen pro dva. Nejvíce lidi zajímá, jak to vypadá uvnitř

Pětičlenná rodina žije v karavanu
Pětičlenná rodina žije v karavanu
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2021

Obyčejný život v domě a každodenní návraty na stejné místo zkrátka nejsou pro všechny. Rodina Sanchezova z Utahu je velmi akční a stačí jí jen malý prostor k bydlení, když je jinak obklopena přírodou. Manželé Rachel (32) a Mike (37) mají tři děti, čtvrté je na cestě a karavan jim k životu bohatě stačí. Žijí v něm celé tři týdny z měsíce a mají v něm vše, co k životu potřebují a pár vymožeností navíc. Prozradili, jak ho uzpůsobili.

Od března loňského roku Rachel a Mike Sanchezovi společně s dětmi cestují v karavanu, který si sami speciálně upravili. Nyní manželé čekají čtvrtého potomka a věří, že i s miminkem si dokáží v »obytňáku« užít mnoho dobrodružství a dále cestovat. Obyčejný život a dny strávené uvnitř běžného domu nejsou nic pro ně, ve svém trvalém bydlišti tráví jen týden z měsíce a děti si na tento životní styl rychle navykly.

"Lilliana, Milana a Remina si moc užívají rána s výhledem na přírodu. Říkají, že je to výhled, který je naplní štěstím na celý den," řekla brzy již čtyřnásobná maminka Rachel magazínu Insider. Rozhodnutí žít jinak než většina lidí přišlo jen několik dní před propuknutím pandemie koronaviru. Nejvíce času tráví dva dospělí a zatím tři děti v horských oblastech, jakmile to ale bude jen trochu možné, hodlají v obytném voze cestovat napříč celou Amerikou.

Manželé nejdříve dlouho uvažovali, zda se do života v karavanu pustit. "Prošla jsem si velmi náročným těhotenstvím a v tu chvíli jsem si uvědomila, že život je nejistý a krátký. To uvědomění vedlo k tomu, že není na co čekat a do dobrodružství se musíme vrhnout po hlavě," prozradila Rachel Sanchezová ohledně svého pohledu na život, který nutně nemusí být materiálně zaměřen, ale důležitá je svoboda a radost z ní. Začátky, tedy když obytný vůz pořídili, nebyly zcela jednoduché a muselo dojít k úpravám.

Původně malý obytný vůz dnes disponuje šesti sedadly ve dvou řadách po třech, aby plně vyhovoval potřebám brzy již šestičlenné rodiny. Sedadla mohou být po otočení využita i jako gauč. V zadní části vozu jsou dvě postele, jedna v dolním patře a palanda, obě v královské velikosti. Koupelna ve vozu není, pod postelí je tedy uskladněn přenosný záchod.

I karavan má své limity a ty se rodiny aktuálně nejvíc dotýkají v oblasti stravování. Klasická lednice se do vozu nevejde, proto jsou v něm jen dvě menší chladničky. Na cestách jsou nejčastějším jídlem saláty, polévky, kuřecí hamburgery a jiná jídla, která nevyžadují dlouhou a náročnou přípravu a není nutné kvůli nim naskladňovat do úložného prostoru další kuchyňské potřeby, které by se do něj pravděpodobně už ani nevešly.

"Když jsme karavan koupili přes inzerát na internetu, pohodlně by se v něm žilo maximálně dvěma lidem. Brzy nás bude šest a s manželem jsme věděli, že budeme chtít ještě jedno dítě, proto jsme vůz předem přizpůsobili potřebám velké rodiny," vysvětlila pro magazín Insider z proslulého vydavatelství Axel Springer pyšně žena, která svou odvahou žít i v požehnaném stavu v pojízdném obydlí mnohé překvapila. Problém překvapivě není ani s úložnými prostory - ze skříněk v horní části karavanu dokázali manželé vytvořit celkem 18 zásuvek a úložné prostory tak pojmou vše, co mohou dospělí i děti potřebovat k životu. V jejich domě na čtyřech kolech je místa dostatek, zároveň se pohodlně všichni vyspí. "Uvnitř máme vše, co k životu potřebujeme," zdůraznila.

Kromě věcí nutných k životu je v karavanu i něco navíc. Rodiče museli myslet zejména na své potomky, aby se jim na cestách dobře žilo. "Uvnitř jsou klávesy, aby holky mohly hrát. V liště jedné z postelí je zabudovaný projektor, takže každý večer po jídle můžeme všichni vlézt pod deku a pustit si nějaký pěkný film. Dny pak trávíme různě, někdy se procházíme v přírodě, jindy plaveme v jezeře. Každý den je jiný," vysvětlila matka dobrodružné rodiny.

Rodina se na cestách přesouvá do jiných lokací téměř denně a děti si díky dobrodružstvím venku vystačí jen s několika hračkami oproti tomu, co by potřebovaly doma. Každé ráno se navíc mohou probudit k úplně jinému výhledu. Jednou se jim poštěstilo nevyrušit losy, kteří se zrovna okolo jejich domova na kolech procházeli. "Tehdy nám došlo, že tohle je náš způsob, jak dětem dát celý svět," dodala nadšená maminka pro americký magazín.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.