Bud Spencer by oslavil 91. narozeniny: Své první já pohřbil dávno před smrtí

Bud Spencer by oslavil 91. narozeniny
Bud Spencer by oslavil 91. narozeniny
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 10. 2020

Bud Spencer (†86) bude navždy patřit mezi největší legendy westernů, v nichž tvořil pevné duo se svým dobrým přítelem Terrencem Hillem (81). Ten svého parťáka poznal ještě pod jiným jménem a jako jinou osobnost, než jakou znají televizní diváci. Své první já totiž Spencer pohřbil hluboko pod zem dávno před svou smrtí, v době, kdy začal natáčet filmy.

Každý fanoušek westernů ví, že snímky s Budem Spencerem a jeho tvrdou rukou byly téměř vždy zaručeným zdrojem zábavy. Hromotluk, kterého ve filmech často doprovázel Terrence Hill, svůj život rozdělil do dvou důležitých částí, z nichž jednu se rozhodl ukončit ještě před příchodem celosvětové slávy.

Není žádným tajemstvím, že než začal Spencer s herectvím, byl profesionální sportovec. Jako plavec dokonce startoval hned dvakrát na olympijských hrách v 50. letech. Jméno herce a obličej reprezentanta si ale dokázal jen málokdo spojit, z pochopitelného důvodu.

Carlo versus Bud

Bud se roku 1929 narodil jako Carlo Pedersoli a po všech stránkách měl do slavné filmové mlátičky daleko. Studoval práva, pracoval na italském konzulátu a nějaký čas se živil i jako jazzový pianista. Když proto měl místo před kamerami jisté, rozhodl se udělat radikální řez.

Existuje jen minimum filmů, v nichž se Bud Spencer v závěrečných titulcích objeví ještě pod původním jménem. Jako herec se totiž už cítil být někým jiným, než svým já z minulosti. Carla Pedersoliho i jeho sportovní úspěchy hodil za hlavu, aby se mohl stát výraznou tváří akčních a komediálních filmů, které diváci milují dodnes.

Smutné chvíle po smrti

Bud Spencer odešel na věcnost roku 2016 a zanechal tu po sobě truchlící rodinu a nejlepšího přítele Terrence. Ten na pozůstalé po svém životním parťákovi nedá dopustit a bere je jako vlastní, proto spoustu času tráví společně.

Bylo známo, že Budova manželka neměla v jisté době Hilla ráda, vadilo jí, že kvůli němu tráví Spencer noci po barech a pije mnohdy až do úsvitu. Terrence se jí ale za tyto opilecké měsíce omluvil a uznal, že mohl nechtě manželství svého kamaráda zničit. Od té doby mezi nimi nejsou žádné rozpory, ba naopak spolu vzpomínají na 194 centimetrů vysokého, pro mlácení slavného, ale přesto skutečně něžného obra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.