Bud Spencer by oslavil 91. narozeniny: Své první já pohřbil dávno před smrtí

Bud Spencer by oslavil 91. narozeniny
Bud Spencer by oslavil 91. narozeniny
Foto: Showpix.cz

Bud Spencer (†86) bude navždy patřit mezi největší legendy westernů, v nichž tvořil pevné duo se svým dobrým přítelem Terrencem Hillem (81). Ten svého parťáka poznal ještě pod jiným jménem a jako jinou osobnost, než jakou znají televizní diváci. Své první já totiž Spencer pohřbil hluboko pod zem dávno před svou smrtí, v době, kdy začal natáčet filmy.

Každý fanoušek westernů ví, že snímky s Budem Spencerem a jeho tvrdou rukou byly téměř vždy zaručeným zdrojem zábavy. Hromotluk, kterého ve filmech často doprovázel Terrence Hill, svůj život rozdělil do dvou důležitých částí, z nichž jednu se rozhodl ukončit ještě před příchodem celosvětové slávy.

Není žádným tajemstvím, že než začal Spencer s herectvím, byl profesionální sportovec. Jako plavec dokonce startoval hned dvakrát na olympijských hrách v 50. letech. Jméno herce a obličej reprezentanta si ale dokázal jen málokdo spojit, z pochopitelného důvodu.

Carlo versus Bud

Bud se roku 1929 narodil jako Carlo Pedersoli a po všech stránkách měl do slavné filmové mlátičky daleko. Studoval práva, pracoval na italském konzulátu a nějaký čas se živil i jako jazzový pianista. Když proto měl místo před kamerami jisté, rozhodl se udělat radikální řez.

Existuje jen minimum filmů, v nichž se Bud Spencer v závěrečných titulcích objeví ještě pod původním jménem. Jako herec se totiž už cítil být někým jiným, než svým já z minulosti. Carla Pedersoliho i jeho sportovní úspěchy hodil za hlavu, aby se mohl stát výraznou tváří akčních a komediálních filmů, které diváci milují dodnes.

Smutné chvíle po smrti

Bud Spencer odešel na věcnost roku 2016 a zanechal tu po sobě truchlící rodinu a nejlepšího přítele Terrence. Ten na pozůstalé po svém životním parťákovi nedá dopustit a bere je jako vlastní, proto spoustu času tráví společně.

Bylo známo, že Budova manželka neměla v jisté době Hilla ráda, vadilo jí, že kvůli němu tráví Spencer noci po barech a pije mnohdy až do úsvitu. Terrence se jí ale za tyto opilecké měsíce omluvil a uznal, že mohl nechtě manželství svého kamaráda zničit. Od té doby mezi nimi nejsou žádné rozpory, ba naopak spolu vzpomínají na 194 centimetrů vysokého, pro mlácení slavného, ale přesto skutečně něžného obra.