Z modrookého blonďáka Terence Hilla je stařík, který už by dnes nikoho nepřepral. Šarm ale stále neztratil

Terence Hill
Terence Hill
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 10. 2022

Populární italský herec Terence Hill (83), vlastním jménem Mario Girotti, se proslavil nejen jako herec, ale také jako režisér, scenárista a filmový producent. Velkou část kariéry strávil ve dvojici s Budem Spencerem (†86), s nímž se objevil v 18 filmech. Zatímco o celoživotního parťáka před pár lety přišel, modrooký sympaťák se stále těší pevnému zdraví, a i když je na něm pokročilý věk znát, charisma z něj stále vyzařuje. Na svých oficiálních stránkách en.terencehill.com zavzpomínal na přítele i fazole, které ve spaghetti westernech musel často konzumovat.

Rodák z italských Benátek rozjel svou hereckou kariéru už ve 12 letech, když se objevil ve snímku Prázdniny s gangsterem. Čeští diváci ho ale více zaregistrovali až v mayovce Vinnetou – Rudý gentleman, kde jako plukovník Robert Merril přebral apačskému náčelníkovi jeho vyvolenou Ribanu.

Od 60. let tvořil zábavnou dvojici s hercem Budem Spencerem. O jejich společných začátcích se rozpovídal na svých oficiálních stránkách. "Bud a já jsme měli při hraní před kamerou uvolněnou a pozitivní atmosféru. Všechno se zdálo tak snadné. Propojení mezi námi si okamžitě všiml režisér Giuseppe Colizzi. Pochopil, že naše typy postav se dokonale doplňují a že je v nich spousta potenciálu. Jeho filmy nám dodaly obrovskou podporu v začátcích. Poté jsme dostali spoustu nabídek na nové projekty a to nejlepší teprve mělo přijít," řekl Terence Hill na webu en.terencehill.com.

Společně natočili osmnáct snímků, mezi nimiž bylo i několik takzvaných spaghetti westernů. V nich modrooký herec často konzumoval fazole. Ve snímku Pravá a levá ruka ďábla se jimi doslova přecpal k prasknutí.

"Snědl jsem jich v této scéně opravdu hodně. Fazole mám ale mimochodem rád dodneška. Divákům se scéna líbila tak moc, že jsem musel jíst fazole i v dalších filmech," vzpomínal s úsměvem sympatický Ital s tím, že nejraději si je dával s chilli papričkami.

V soukromém životě se 182 centimetrů vysoký herec v roce 1967 oženil s Lori Hillovou, která mu porodila syna Jesse. Syn Ross, kterého adoptovali, v šestnácti letech tragicky zemřel při autonehodě. Poslední snímek, ve kterém se zatím Terence Hill objevil, byl Pouštní květ z roku 2018.

Vzhledově vypadá herec i přes pokročilý věk velmi dobře. Modré oči mu stále září, jen v obličeji přibyly vrásky a blond vlasy zešedivěly. Pravděpodobně také částečně vypadaly, protože už mnoho let se Terence Hill na veřejnosti neukazuje bez pokrývky hlavy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.