Bude dusno na padnutí. O víkendu dorazí tropické teploty, ale i bouřky

O víkendu bude jako v sauně.
O víkendu bude jako v sauně.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2020

Po chladnějších dnech se konečně počasí "vylepší". O víkendu se můžeme letos poprvé dočkat tropických teplot, jenže nebude to všechno jen zalité sluncem. Objeví se i četné bouřky, přeháňky a vysoká vlhkost vzduchu, kvůli níž bude pobyt venku připomínat spíše návštěvu sauny.

Dnes (čtvrtek) bude v úvodu dne spíše ještě oblačno s občasným deštěm. Ovšem na jihozápadě by mělo být polojasno. Nejvyšší odpolední teploty se dostanou na 20 až 24 stupňů. Na severu a severovýchodě se budou objevovat bouřky.

V pátek očekávejme polojasno. V ranních hodinách se objeví mlhy, ale už odpoledne počítejme s oblačností, kterou budou místy doprovázet přeháňky či bouřky.

Teploměr v ranních hodinách by měl ukázat 10 až 14 stupňů, přes den vystoupají na 23 až 27 stupňů, přičemž pocitová teplota bude ještě vyšší, uvedla pro Novinky Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

V sobotu bude převládat polojasno, ráno se ojediněle objeví mlhy. Přes den se bude vytvářet kupovitá oblačnost a budou se vytvářet bouřky, které mohou být silné a doprovázené přívalovými srážkami,” řekla s tím, že odpolední maxima vystoupají na 25 a 29 stupňů a pocitově budou odpovídat spíše 35 stupňům. Ráno budou teploty klesat na 16 až 12 stupňů.

V neděli by počasí mělo pokračovat ve stejném trendu jako v sobotu. je třeba počítat s četnými bouřkami. Ranní minima klesnou na 18 až 14 stupňů, denní maxima vystoupají na 25 až 29.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.