ČHMÚ vydalo výstrahu: Předpověď počasí na víkend. Česko zasáhnou silné bouřky, slunce "vyleze" jen v sobotu

Meteorologové vydali výstrahu.
Meteorologové vydali výstrahu.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2020

AKTUALIZOVÁNO: Meteorologové předpovídali, že v polovině tohoto týdne dojde k oteplení. Nemýlili se. Ovšem s nadcházejícím víkendem řadu lidí nepotěší. Od pátku a celý víkend se podle ČHMÚ začne ochlazovat a bude spíše oblačno s deštěm. Výjimkou bude sobota, kdy by mělo být jasnější počasí.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ze západu Evropy postoupí frontální systém a jeho studená fronta od pátku pozvolna směrem k východu.

Ve čtvrtek by se tak teploty měly pohybovat v Česku okolo 20 až 26 °C. Přes den bude převážně oblačno až polojasno. V určitých lokalitách s nastávajícím večerem se mají objevit přeháňky, místy i bouřky.

Kvůli nim meteorologové aktuálně vyhlásili výstrahu. Začne platit v 15:00 hodin skončí o půlnoci. Silné bouřky by se měly přehnat přes Prahu, celý Jihočeský kraj a části Středočeského, Královéhradeckého, Pardubického kraje a Vysočiny.

Pátek bude už chladněji. Teploty přes den se podle ČHMÚ budou pohybovat v rozmezí 14 až 18 °C. Na většině území bude převážně zataženo s deštěm nebo přeháňkami. Během odpoledne a večera by od západu postupně měly srážky ubývat, začne se také protrhávat oblačnost.

Víkend bude chladnější

Sobota bude polojasná.  Během dne se ale může místy zatahovat a ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo déšť. Teplota by měla být okolo 14 až 18 °C.

Neděle bude opět deštivá.  Na východě bude místy polojasno. Během dne se pak od západu začne objevovat déšť nebo přeháňky, bouřky by se měly objevovat jen ojediněle. Teploty se budou pohybovat mezi 15 až 20 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.