Počasí v Česku: Oteplení přijde v dalším týdnu, do té doby bude chladno a občas zaprší

Tento týden bude ještě chladno, oteplí se až v dalším týdnu.
Tento týden bude ještě chladno, oteplí se až v dalším týdnu.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2020

Začátek chladného týdne slunečné počasí prozatím nevystřídá. Podle předpovědi meteorologů (ČHMÚ) bude v Česku chladněji. Oteplení přijde až v průběhu příštího týdne.

Podle portálu meteorologů by se teplejší počasí do Česka mělo dostat v první polovině nadcházejícího týdne. "V první polovině týdne se bude tlaková výše přesouvat a začne k nám proudit teplejší vzduch od jihu,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Aktuální týden bude ve znamení chladného počasí, deště a větru.

Čtvrtek: Obloha bude zatažená až oblačná. Na většině území očekávají meteorologové déšť nebo přeháňky, ty budou k večeru ubývat. Noční teploty se budou pohybovat od 11 do 7 °C. Přes den vyšplhají na 14 až 18 °C.

Pátek: Očekává se oblačno až polojasno. Ojediněle se mohou objevit také přeháňky, a to zejména na horách. Noční teploty spadnou na 9 až 5 °C, přes den teploměry ukáží až 19 °C.

Sobota: Předpověď ČHMÚ říká, že bude oblačno až polojasno s občasnými přeháňkami. Denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 °C, v noci klesnou na 8 až 4 °C.

Neděle: Bude zataženo, na většině území České republiky bude pršet. Teploty se přes noc sníží na 5 °C. Denní teploty dosáhnou maximálně 16 °C.


V dalším týdnu se začne oteplovat až od úterý. Předpověď ale počítá s občasnými přeháňkami. Teploty se budou postupně dostávat až na 26 °C. Nejnižší noční teploty budou 11 až 6 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.