Budu vás bránit před PIRÁTOSTÁNEM, útočí z billboardu Andrej Babiš. Předseda Ivan Bartoš inteligentně zareagoval

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2021

Premiér Andrej Babiš (67) na sociálních sítích zveřejnil nový plakát, který v rámci kampaně před letošními volbami do Poslanecké sněmovny hodlá vylepit na reklamních plochách po celém Česku. Na něm zaujal bojovou pozici a zmínil obranu proti koalici Pirátů a STAN. "My bojujeme s dluhem, korupcí a zdražováním. Andrej Babiš chce bojovat proti nám," uvedl pro ŽivotvČesku.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš (41).

Podle posledního předvolebního průzkumu agentury KANTAR je favoritem voleb hnutí ANO se ziskem 27,5 procent. Koalice SPOLU a koalice Pirátů a STAN se dělí o druhé a třetí místo. Nepochybně největšími rivaly v nadcházejících volbách jsou nepochybně premiér Andrej Babiš a předseda Pirátů Ivan Bartoš, což se odráží i v kampani hnutí ANO. Především na nejnovějším plakátu.

Na sociální síť Andrej Babiš umístil jeden z plakátů, které hodlá v rámci předvolební kampaně vylepit na reklamní plochy po celé republice. Na jednom z nich stojí v přímo bojové pozici se zaťatými pěstmi. "Budu nás bránit před pirátostánem až do roztrhání těla," píše se na propagačním materiálu hnutí ANO.

Příznivci ANO a Andreje Babiše nový plakát pochválili, odpůrci ho naopak sepsuli za jednoduchost a za to, že kampaň byla postavena na boji proti koalici Pirátů a STAN, nikoliv na skutečných cílech. Samotný předseda Pirátů Ivan Bartoš zdůraznil, že boj koalice není soustředěn proti jiným politickým subjektům.

"My bojujeme s dluhem, korupcí a zdražováním. Andrej Babiš chce bojovat proti nám. Tuto jasnou rovnici si může každý jednoduše doplnit sám," reagoval Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz na nejnovější plakát s Andrejem Babišem. Premiér ho zveřejnil jen pár dní po středeční předvolební televizní debatě, kterou doprovázely velmi silné emoce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.