Byla trochu Gott v sukních, popsal Karel Vágner, proč Hanu Zagorovou nešlo nemilovat. Pak ji charakterizoval jedním slovem

Hana Zagorová a Karel Vágner
Hana Zagorová a Karel Vágner
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2022

Budou to v pátek dva týdny, kdy byl český hudební svět zasažen smutnou zprávou o skonu zpěvačky Hany Zagorové. Legenda tuzemské scény zemřela ve věku 75 let po statečném a dlouhém boji o své zdraví. Jedním z kolegů, kteří měli tu čest s ní úzce spolupracovat, byl skladatel Karel Vágner (80). Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, co stojí za tím, že národem milovaná umělkyně neměla nepřátele. "Hanku bych charakterizoval jedním slovem, tím je: laskavá," zcela jednoznačně a bez rozmyslu odpověděl.

Karel Vágner byl kapelníkem zpěvačky, znali se 50 let a během té doby se mezi nimi vyvinulo to nejužší pouto. Znám je i jejich krátký milostný románek, který ale skončil velmi rychle.

"Hanka byla doopravdy laskavá. Byla člověk, který v životě nikomu neublížil, rozdával smích. Ona milovala lidi. Prostě Hanka byla trochu Gott v sukni," ohlédl se Karel Vágner za legendou české hudební scény, kterou nešlo nemilovat, a odpověděl na dotaz redakce, co bylo tím, že zpěvačka byla tak výjimečná osobnost.

Hana Zagorová nazpívala celou řadu velmi známých a oblíbených písní, mezi nimi Duhová víla, Můj čas, Jinak to nejde, Je naprosto nezbytné či Biograf láska. Tyto hity a mnohé další ji nesmazatelně zapsaly do dějin české hudební scény. Svým projevem byla lehce identifikovatelná.

Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. Kvůli únavě a oslabení organismu od srpna minulého roku zrušila své pracovní závazky.

Umělečtí kolegové, přátelé a další pozvaní hosté se s Hanou Zagorovou rozloučili minulé úterý v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně. Zádušní mše se na přání zesnulé konala jen pro uzavřený okruh lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.