Bývalá rosnička Michaela Dolinová prozradila, jak těžké je dělat televizní počasí

Bývalá moderátorka počasí Michaela Dolinová
Bývalá moderátorka počasí Michaela Dolinová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Televizní diváci ji znají hlavně jako moderátorku předpovědi o počasí. Michaela Dolinová (56) se ale už nějaký ten pátek jako rosnička neživí. Ovšem mimo covidovou dobu má řadu pracovních závazků, které ji udržují lidově řečeno v pohybu a kondici. Pro ŽivotvČesku.cz historicky jedna z nejznámějších televizních rosniček prozradila, jak je vlastně těžké uvádět předpovědi. "Zase tak těžké to není, je to hodně o cviku," řekla v úvodu charismatická moderátorka.

Dlouhých 14 let (1994–2008) byla Michaela Dolinová tváří nejsledovanější tuzemské komerční televizní stanice, kde moderovala relace o počasí a pořad Snídaně s Novou. Lidé si ji pro její jemný a příjemný projev zamilovali.

"My jsme byli moderátoři a herci něčeho jiného, takže v uvádění počasí jsme byli amatéři. Meteorologii jsme nerozuměli. Je opravdu důležité projít alespoň měsíčním kurzem a rozumět těm věcem. Ale po měsíci před kamerou jsme dokonce už měli vědomosti jako, co je okluzní fronta, i když jsme to neprezentovali, ale rozuměli jsme tomu. Důležité je se umět pohybovat na té mapce - před kamerou byl člověk vidět od nohou až po hlavu a museli jsme chodit mezi mráčky. Takže s tím se pojila pohybová schopnost. Domnívám se, že ten »tanec« by vystudovaný meteorolog nezvládl, protože my jsme se pohybovali mezi sluníčky a mráčky a do toho tam chodil tučňák," zavzpomínala Michaela Dolinová pro ŽivotvČesku.cz na práci před kamerou, kterou si užívala.

V současnosti má někdejší moderátorka řadu projektů, které ale stagnují. A to kvůli epidemii, která v Česku nepolevuje.

"Covidovou dobu snáším velmi ztuha, protože jsem činorodý člověk. Hraji hodně v divadle, moderuji v rádiu, učím na mezinárodní konzervatoři, mám svou divadelní agenturu, také provázím na Státním zámku Zákupy a najednou epidemie. Nevidím na tom nic pozitivního a jak někdo říká, že je dobré stmelovat se s rodinou. Nepotřebuji to, rodinu mám bezvadnou a je stmelená, k tomu nepotřebuji covid a začínám být docela i naštvaná. Takže mě zachraňuje alespoň to, že mohu vyučovat online. Tedy současná doba mě zlobí a kdyby to šlo, hned bych se nechala naočkovat," dodala pro ŽivotvČesku.cz Michaela Dolinová, která mimo moderování patří k úspěšným divadelním, filmovým a televizním herečkám.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.