Bývalá televizní hvězda Nicol Lenertová, které Jaromír Jágr potřeboval dát kousek svého života: Takhle vypadají moje Vánoce

Jaromír Jágra a Nikol Lenertová
Jaromír Jágra a Nikol Lenertová
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 12. 2021

Vánoce jsou svátky, které mají své specifické kouzlo. Pro bývalou osobnost televizní obrazovky Nicol Lenertovou (46) znamenají mnoho vzpomínek a krásných tradic, které s rodinou dodržuje dodnes. "Rádi třeba lijeme olovo, kdy si zkoušíme různé tvary a odhadujeme, co to asi znamená. Ohledně dárků nečekám na Vánoce a kupuji potřebné věci v průběhu celého roku. Když všechno dobře dopadne, budu moc ráda, pokud si se syny vyrazíme na hory a zalyžujeme si," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Bývalá televizní hvězda Nicol Lenertová bude trávit Vánoce s rodinou a přesto, že do prvního svátku vánočního 25. prosince, konkrétně do 23:59 platí nouzový stav (tedy i přes Štědrý den), má pocit, že letošní svátky jsou z hlediska vládních opatření oproti loňsku přeci jen o něco mírnější.

"Jsem ráda, že letošní Vánoce jsou přeci jen trochu jiné. Restrikce mi nepřijdou tak přísné, o covidu už něco víme, máme dostupné vakcíny. Sice teď nemůžeme úplně napevno plánovat, ale když všechno dobře dopadne a vývoj epidemie to dovolí, budu moc ráda, když si s dětmi vyrazíme na hory zalyžovat. Zkrátka prožijeme svátky v klidu a v pohodě. Když jsem byla malá holka, vyrůstala jsem v normálních podmínkách a užívala jsem si tu nádhernou vánoční atmosféru. Nepatřila jsem do generace, která žije ve virtuálním světě a potřebuje nutně IT technologie a vymoženosti. Současný moderní svět je úplně jiný a dospívající děti nemůžou pochopit, jak jsme vůbec mohli žít (směje se). Neměli jsme mobily a neseděli jsme doma u počítačů nebo tabletů," řekla Nicol Lenertová pro ŽivotvČesku.cz.

Díky každoročním vánočním tradicím, které v dětství s rodinou dodržovala, si k několika z nich vytvořila vztah a dnes si bez nich svátky nedokáže představit ani jako dospělá žena. Navíc se snažila o to, aby si i její synové vytvořily určité zvyky, které budou mít rádi jako malí, ale také v dospělosti jako ona sama.

"Přes Vánoce se snažíme dodržovat několik tradic, které mají kluci moc rádi. Jednou z nich je třeba lití olova, kdy si zkoušíme vylít nějaké tvary a odhadovat, co by to asi mohlo znamenat. Pamatuju si, že jsme dávali na svatou Barborku do vázy větvičky, které měly právě na Štědrý den rozkvést. Podle toho se pak určovalo, jak to bude v rodině se svatbou, kdo se ožení nebo vdá. Taky jsem jako malá házela 24. prosince botou, což má symboliku v tom, že podle dopadu špičky se má ukázat, zda daná osoba zůstane doma, nebo naopak. Vždycky jsme rozkrajovali jablíčko a opakujeme to každý rok, stejně jako nám musí doma vonět vánoční cukroví. S vánočními svátky mám spojený také úklid (směje se). Natíral se nábytek, uvědomuju si vůni dřeva, vypraných záclon… Do se pak ještě rozvoněl tradičně František, Purpura na plotně, na tohle nezapomenu, jsou to krásné vzpomínky z dětství. Já mám vše hodně spojené právě s vůněmi. Ta vánoční atmosféra byla nádherná," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz bývalá televizní moderátorka, kterou dal dohromady s partnerem Jaroslavem textař a hudební producent Karel Vágner (79).

Jako dvojnásobná maminka si zakládala i na tom, že když byli její synové menší, psali dopis Ježíškovi stejně jako kdysi v dětství ona.

"Ohledně dárků určitě nečekám na Vánoce a kupuji potřebné věci v průběhu celého roku. V době mých dětských let byla ta nabídka a možnosti značně omezené, ale dneska máme obrovský výběr, ve kterém člověk mnohdy naprosto tápe. Pamatuju si, jak se stály hrozné fronty na panenky podobné »barbínám«. Jinak pokud jde o obdarovávání mně… Kluci ví sami nejlíp, že mi udělají největší radost nějakým vyrobeným dárkem nebo když mi třeba napíšou přání. To jsou pro mě ty nejcennější dárky," dodala pro ŽivotvČesku.cz Nicol Lenertová, která díky své profesi sice neopustila mediální sféru, ale už roky není ozdobou televizního vysílání. Nicméně jak říká známé přísloví: Co není, může být.

Společně s kolegou Karlem Voříškem (58) tvořila Nicol Lenertová na konci devadesátých let a začátku nového milénia oblíbenou dvojici, která uváděla večerní zpravodajskou relaci. Na nejúspěšnější komerční televizi začínala ve sportovním zpravodajství a po studiích v Kanadě a Spojených státech se vrátila a dnes pracuje jako tisková mluvčí zdravotní pojišťovny. S partnerem mají dvě děti – patnáctiletého Jaroslava a mladšího Dominica (12).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.