Bývalý ministr Vítězslav Jandák se dme pýchou. V únoru se mu rozroste rodina, jeho syn ukázal snímek těhotné partnerky

Vítězslav Jandák starší
Vítězslav Jandák starší
Foto: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2021

Hrdě nosí jméno po svém otci, který mimo jiné v pohádce Tři oříšky pro Popelku ztvárnil roli princova pobočníka Kamila. Vítězslav Jandák mladší (39) se k filmu dostal ale jinou cestou než jeho otec, který se proslavil nejen jako herec, ale v posledních letech jako politik. S koncem roku má bývalý ministr kultury a exposlanec Vítězslav Jandák (74) velký důvod k radosti - bude počtvrté dědečkem. "Čekáme holčičku a táta je nadšený, těší se," řekl pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem syn někdejšího výrazného politika.

Do rodiny filmového a divadelního herce, politika a v současnosti člena Rady Českého rozhlasu přiletí čáp v únoru. A i když Vítězslav Jandák v roce 2020 neuspěl za hnutí ANO v senátních volbách, kdy kandidoval za obvod číslo 15 - Pelhřimov, rozhodně si politické prohry vynahrazuje úspěchy svých dětí.

Zejména na svého syna Vítězslava musí být patřičně pyšný. Se svou půvabnou partnerkou se totiž postaral o to, že klan Jandákových se za necelé dva měsíce rozroste. A že dojde na pořádnou oslavu, o tom nemůže být pochyb.

"Jméno máme vybrané. Shodli jsme se s partnerkou, že se naše dcera bude jmenovat Laura Patricie. Termín máme 11. února, tak uvidíme, jestli to trefíme. Čekáme prvního společného potomka, takže se moc těšíme, pro mě to bude zcela nová role a samozřejmě dědeček se hodně těší," prozradil pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem a patřičnou hrdostí v hlase Vítězslav Jandák mladší, který se na sociální síti Facebook pochlubil i velmi dojemným snímkem své nádherné partnerky a zejména nastávající maminky, na které je pokročilejší fáze těhotenství už znát.

Bývalý ministr kultury ve vládě Jiřího Paroubka (69), který byl ve své době veřejností hodnocen jako nejoblíbenější politik, se tak v únoru dočká čtvrtého vnoučete. Jeho dcera Klára (40) je už totiž trojnásobná maminka, vychovává s manželem Jiřím dva kluky a v roce 2016 se jim narodila dcera.

Pro Vítězslava Jandáka mladšího to bude v roli otce premiéra a vzhledem k tomu, že jeho sestra je s dětmi napřed, není pochyb, že ji bude chtít v budoucnu dohnat.

Kdo je Vítězslav Jandák mladší:

Vystudoval filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku FAMO. Televizní producentské tvorbě se věnuje přes 10 let. Zabývá se servisní a dramatickou tvorbou a podílel se na výrobě řady úspěšných televizních pořadů a dokumentů. V roce 2020 uvedl historické dvoudílné drama Anatomie zrady, které natočil podle scénáře Lucie a Josefa Konášových režisér Biser A. Arichtev.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.