Cameron Diazová se mění k nepoznání. Na líčení si už nepotrpí. Bývalá herečka vysvětlila, díky čemu se za vrásky nestydí

Bývalá herečka Cameron Diazová
Bývalá herečka Cameron Diazová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

Modré oči, široký úsměv a energie, která z Cameron Diazové (48) sálala, bavila její fanoušky až do roku 2014. Tehdy vyšly její poslední filmy a od té doby se bývalá herečka soustředí na svůj soukromý život. Po dlouhých letech, kdy se soustředila na kariéru, si nyní na plný úvazek užívá nejpodstatnější roli svého života - roli matky. Nemusí navíc být vždy perfektně upravená jako na červený koberec a jako herečka v důchodu nemá problém vyjít na ulici bez zkrášlování.

V 90. letech byla Cameron Diazová jednou z nejkrásnějších hereček, jaké bylo možné ve filmech spatřit. Pověst klasické blond krásky si držela až do konce své kariéry v roce 2014, kdy se rozhodla herectví definitivně pověsit na hřebík a pracovat na svém rodinném životě, který do té doby zanedbávala. Nyní je maminkou už téměř dvouleté dcerky Raddix a je spokojenější než kdy dřív.

S koncem kariéry pro bývalou herečku skončila i povinnost vypadat vždy naprosto dokonale. "Jsem teď opravdu spokojená, ulevilo se mi. Dá se říct, že jsem v důchodu. Když jsem do něj odešla, konečně jsem měla čas na péči o sebe samotnou," řekla Cameron Diazová v pořadu Goop Lab, který moderuje její někdejší kolegyně Gwyneth Paltrowová.

Diazová vysvětlila, proč se rozhodla s herectvím skončit a proč se nyní za své vrásky nestydí. "Vím, že spousta lidí neporozumí tomu, co říkám, ale tahle práce je náročná. Když jste slavní, musíte ze sebe před kamerou vydat vše a pak se ještě účastnit veřejných akcí, to vyžaduje velkou spoustu energie. A tu vám prostě nikdo nevrátí," svěřila bývalá herečka.

"V jednu chvíli jsem sama sebe zastavila, ohlédla jsem se za svým dosavadním životem a došlo mi, o co všechno jsem se připravila. Když točíte film, trávíte před kamerou 12 hodin denně a to i několik měsíců, nakonec nemáte čas na nic jiného. Jakmile jsem skončila, musela jsem si v osobním životě zařídit spoustu věcí, napravit vztahy, které jsem zanedbávala a navázat vztahy, které jsem kvůli kariéře nikdy ani neměla," popsala hvězda řady filmů, co jí konec kariéry přinesl.

Nyní je někdejší hvězda hollywoodských trháků spokojená. "Herectví člověka omezuje. Když jste slavní a natáčíte drahý film, všichni za vás všechno dělají, nemůžete si sami ani nést tašku a nedej bože, aby se vám stal nějaký úraz, protože pak máte na svědomí pozastavení drahého natáčení. Musíte být perfektní a já už nechtěla být perfektní. Nyní zodpovídám jen za sebe a za svou rodinu, dokázala jsem sama sobě, že jsem schopná. Stárnutí mě trápit nemusí, když po mně nikdo nevyžaduje, abych ve svých letech vypadala na 30," dodala Cameron Diazová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.