Carrie ze Sexu ve městě vrásky neřeší. Stárnutí je osvobozující, myslí si Sarah Jessica Parkerová

Sarah Jessica Parker se proslavila v seriálu Sex ve městě
Sarah Jessica Parker se proslavila v seriálu Sex ve městě
Foto: showpix.cz

Herečka, producentka, návrhářka, ve zkratce žena mnoha rolí Sarah Jessica Parkerová (55) se proslavila v roli Carrie Bradshawové v populárním seriálu Sex ve městě, po kterém následovaly ještě dva stejnojmenné filmy a v plánu je třetí. Seriál byl natáčen 6 let a stárnutí se na jeho hrdinkách projevovalo, představitelka hlavní postavy si ale z vrásek těžkou hlavu nedělá. Naopak ho vnímá pozitivně.

Sex ve městě byl jedním z nejskandálnějších a mezi ženami nejpopulárnějších seriálů své doby. Sarah Jessica Parkerová ztvárnila hlavní roli newyorské novinářky Carrie Bradshawové, čímž byla vystřelena mezi hvězdy světového formátu.
Už v průběhu seriálu, který byl vysílán v letech 1998 až 2004, se na ní přibývající léta podepisovala. Herečka si z toho těžkou hlavu ale nedělala a ve stejně odvážném duchu natočila v letech 2008 a 2010 dva stejnojmenné filmy.

Pro slavné ženy bývalo stárnutí předzvěstí brzkého konce úspěšné kariéry, Sarah Jessica se ho nicméně nikdy nebála a naopak k němu přistupuje optimisticky. "Stárnutí je v mnoha ohledech velmi osvobozující," řekla v rozhovoru pro magazín Harper’s Bazaar.

S věkem se Parkerová přestala ohlížet po názorech ostatních, obzvláště cizích lidí. "Rozhoduji se tak, abych se především já vždy cítila dobře a snažím se nepřemýšlet nad tím, co mohou říkat ostatní. Na cizích názorech mi záleží mnohem méně a nosím to, co je mi pohodlné," uvedla Sarah, kterou v seriálu proslavil vytříbený vkus.

Sarah Jessica Parkerová poznamenává, že role Carrie na její osobní život vliv neměla. "Hraji postavy, které jsou jiné než já. Baví mě, že se jinak chovají, oblékají a vypadají. Já nejsem Carrie, naopak Carrie v sobě nosí velkou část mě," doplnila herečka, kterou stárnutí netrápí.

Lauren Grahamová (53) během své kariéry hrála ve velké řadě filmů a seriálů, většině svých...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.