Čechy čeká nejzásadnější víkend v roce. V sobotu si na sebe vezměte něco zeleného, radí vědma

Žena - ilustrační foto
Žena – ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2021

Uprostřed koronavirové krize plné bolesti a odříkání přichází zásadní víkend, během kterého se ohlásí astronomické jaro. Vědma Helen Stanku popsala, co to pro lidstvo znamená. "V sobotu byste si měli obléct něco zeleného," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Jsou čtyři zásadní milníky v roce. Je to jarní a podzimní rovnodennost a letní a zimní slunovrat. Jarní rovnodennost, kterou přivítáme 20. března před polednem, je z těchto dnů tím nejpozitivnějším.

Pátek 19. března je posledním dnem astronomické zimy s vlivem kvadratury Luny s Merkurem a konjunkce s Marsem.

V sobotu 20. března před polednem tedy přivítáme astronomické jaro. Slunce vejde do znamení Berana, a to je vždy silným oživujícím impulzem a začátkem nové životní etapy.

"Kdysi byl tento den jarní rovnodennosti považován za začátek roku. V tomto astrologickém novém roce bude vládnout na rozdíl od loňské, mlhou zahalené a intuitivní Luny přísný Saturn. Ten má rád pořádek a disciplínu. Nicméně s přibývajícím teplem bude tát i jeho tvář. Tento den byste si měli obléct něco zeleného. Přinese to zdraví a štěstí. A třeba si to štěstí můžete podpořit i tím, že si nasadíte zelený respirátor a vyhnete se kýchajícím lidem," doporučila vědma a kartářka Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz.

V neděli 21. března vejde Luna do znamení, kterému vládne a kde jí je dobře, do znamení Raka. Naopak druhá ze dvou ženských planet bude ve vyhnanství ve znamení někdy útočného Berana, kde se vůbec necítí dobře.

"Část naší přirozenosti bude tento den hledat klid, bezpečí, rodinnou pohodu a svatý pokoj. Ta druhá část se bude vztekat a vyhledávat adrenalin, vzrušení a vášeň. Trochu s tím počítejte, protože tyto rozporuplné emoce mohou komplikovat přátelské i partnerské vztahy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku.

Mezi 21. a 25. březnem byly dny, kdy se slavily různé duchovní a náboženské svátky. Slované jim říkali Jarilo, Jurik, Vesnik. Oslavovali odchod zimy a příchod jara. Slovanský bůh Jurik se ujal své vlády, všude se osívalo a lidé se těšili ze života. Jeho vláda trvala do slunečního rozmachu, tedy do letního slunovratu (svátek Lady, Kupala a Kresu, tedy do sv. Jana Křtitele). Tehdy se Jarilo obřadně pohřbíval na polích. Je tu jistá podobnost se staroegyptským uctíváním boha Usireva, neboli Osirise.

Helen Stanku také vyložila karty a nahlédla do nich.

"Na toto období rovnodennosti vychází z Botticelliho tarotů Páže pohárů. To nese potřebu pomáhat druhým lidem a zviditelňovat věci, které byly mimo zatím ukryty. Karta Věže je taková metla seslaná na lidstvo bohy, nicméně uklidí nepořádek, zboří to staré a může se začít na nových základech a to k takovémuto předělu patří. Věž také ukazuje různé boje a hádky mezi lidmi a vystřízlivění z iluzí. Tím nicméně vzniká prostor pro nové věci. S Pážetem pohárů Věž ukazuje na nutnost pomáhat si a uvědomit si, že jsme všichni na jedné lodi. A že každá zbytečná válka, či šarvátka jenom nese další oběti. Třetí a poslední kartou je Královna pohárů. Ta dokáže vše velmi dobře vnímat a lidi zrcadlit, a tím ukázat i to, kde udělali chyby. V lásce věští »růžové brýle« a přehnanou potřebu se přizpůsobovat. Nicméně vztahy, které nyní vzniknou mají ohromnou šanci zůstat i po sejmutí těch »růžových brýlí«. Když už to spolu ti dva vydrželi, vybudovali si mezi tím pevné pouto i přátelství. To je mnohdy víc, než nějaké chvilkové poblouznění. Tohle je šťastná karta i pro stávající vztahy, které vydržely poslední těžké měsíce, kdy se jim nedostávalo podpory v podobě kulturního a společenského dopingu," vyvěštila Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.