Čeká nás výrazné ochlazení, teploty budou spíše listopadové, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 10. 2020

V novém týdnu se podzim přihlásí o slovo. Většina dnů bude deštivá a výrazně se ochladí. "Teploty budou už listopadové," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Pravý podzim se projeví tak, jak jsme zvyklí. A to už od začátku nového týdne.

"Čeká nás klasický sychravý podzim s výjimkou, že teploty nebudou odpovídat polovině října, ale polovině listopadu. V ranních minimech očekáváme teploty ojediněle v nížinách pod bodem mrazu stejně jako dnes (v neděli), kdy byly na západě a severu Česku naměřeny teploty pod bodem mrazu v nížinách, kde se může vytvářet náledí," řekla pro ŽivotvČesku meteoroložka Dagmar Honsová.

V horských oblastech meteorologové očekávají sněhovou nadílku. Teplotní maxima nebudou příliš příjemné. A lidé by si pomalu měli nachystat šály a čepice. Ve východní části země by si lidé měli připravit deštníky.

"Od nadmořské výšky 800 metrů nad mořem bude sněžit a v dalším týdnu budeme za 10 stupňů Celsia rádi v maximech. A od pondělí do středy by na Moravě a ve Slezsku mělo spadnout více, než je říjnový normál, tedy 43 milimetrů srážek," dodala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.