Černý scénář v Brazílii. Koronavirem se nakazilo více než 33 tisíc lidí za 24 hodin. Prymula pro ŽvČ: Počasí na vir nemá vliv

Brazílie bojuje s masivním počtem nakažených.
Brazílie bojuje s masivním počtem nakažených.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

Brazílie přepisuje statistiky v souvislosti s koronavirovou pandemií. Za posledních 24 hodin přibylo rekordních 33.274 případů nákazy koronavirem. Od začátku epidemie tak brazilské úřady evidují již téměř půl milionu infikovaných. V počtu úmrtí lidí s nemocí COVID-19 předstihla Brazílie Francii a posunula se na čtvrté místo v pořadí nejhůře postižených zemí.

Podle brazilského ministerstva zdravotnictví za poslední den zemřelo v Brazílii s koronavirem dalších 956 pacientů a počet obětí se tak zvýšil na 28.834. Nakažených je v zemi 498.440.

Brazílii, která má 210 milionů obyvatel, je podle WHO - Světové zdravotnické organizace - novým ohniskem pandemie.

Druhá nejpostiženější země světa

Co do počtu infikovaných je nejpostiženější zemí Latinské Ameriky a po Spojených státech druhou nejpostiženější zemí světa. V počtu zemřelých s COVIDEM-19 jsou před Brazílií kromě USA stále ještě Británie a Itálie.

Epidemiolog Roman Prymula se pro Život v Česku vyjádřil ve smyslu, že jak se ukazuje, počasí nemá vliv na šíření koronaviru. “V Brazílii nebo Spojených státech to bují. Tady se to povedlo ve společnosti minimalizovat. Bez těch ohnisek jako je Důl Darkov a další je výskyt malý,” řekl pro ŽvČ epidemiolog. Sám se domnívá, že konkrétně v Česku bude situace na podzim vážnější.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.