Červenec pohledem kartářky: Helen Stanku odhalila, co přinese první prázdninový měsíc. Poradila, jaký rituál udělat při úplňku

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2022

Podle gregoriánského kalendáře je červenec sedmým měsícem v roce. Má 31 dní a je pro něj charakteristické, že jeho začátkem zraje první červené ovoce a bývá nejteplejším měsícem. "Kvadratura Marsu a Pluta v období 1. až 4. července nám přinese velké výzvy," řekla pro ŽivotvČesku.cz kartářka Helen Stanku a popsala, co dalšího červenec přinese.

"Bude potřeba zmobilizovat hodně síly a dívat se na svět z praktické stránky. 1. až 3. července naštěstí na vše dohlédne trigon Saturnu s Merkurem, který dá slušnou sebedisciplínu dokonce i rozevlátým Blížencům. 5. července vejde Mars do znamení, které má rádo všechno dobré a rádo se rozmazluje, tedy do znamení Býka. Bude vázat energii sextilu s Merkurem. Ten ještě téhož dne zavítá do znamení Raka a přinese čas radosti, klidu a těšení se na přátele, blízkost přírody a také těch, které nejvíce milujete," uvedla pro ŽivotvČesku.cz kartářka Helen Stanku k začátku července.

První dny prvního prázdninového měsíce budou podle slavné kartářky přát především těm, kteří si na ně vybrali dovolenou - ať už v Česku či v zahraničí. Hvězdy se totiž dle jejích slov postarají o příjemný odpočinek jak pro ty, kteří se potřebují vyhřívat na sluníčku, tak pro ty nejvíce extrémní turisty. 

Úplněk 13. července pak podle Helen Stanku připomene možnost něco udělat pro splnění svých přání. Protože úplňky mohou nést poněkud složitější nálady, ten v Kozorohu patří právě do této kategorie, poradila rituál, který pomůže odstranit napětí.

"Připravte si jasně modrou stuhu a tu umístěte o půlnoci nad doutnající skořici. Vždy, když budete cítit, že potřebujete zlepšit náladu, uvažte si stuhu na levé zápěstí. Proti smutku můžete udělat na dvě stříbrné stuhy jedenáct uzlů, uprostřed je dohromady svažte stříbrnou nití. Očadit je můžete nad levandulí. Aby se vám vyhnuly pomluvy a zlé jazyky, můžete udělat ve středu zlatavé stuhy uzel, kam před jeho zatažením vložíte štětinu z vlčí srsti. V případě potřeby se nosí na pravém kotníku," popsala Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz, jak si při úplňku poradit.

Období následující po úplňku bude zřejmě pro leckoho složitější. Na přetřes přijde nejen řešení rodinných vztahů, ale také případných neshod či problémů v zaměstnání. Je třeba se usilovně snažit o to, aby v těchto oblastech nedocházelo ke konfliktům, které by dobře nedopadly.

"15. až 17. července se potká Merkur se Sluncem ve znamení Raka. To nese skvělou příležitost vyřešit konečně různá rodinná nedorozumění a navázat blízký kontakt s těmi příbuznými, kteří jsou daleko, ale stále je máte rádi. Kompromisy budou mít zelenou. 19. července vejde Merkur do znamení Lva a současně s probíhající opozicí Slunce s Plutem 18. až 22. července může vyvolat lavinu rodinných hádek a samozřejmě i pracovních kolizí. Nejvíce by se tou dobou měli držet na uzdě Berani a Kozorozi. V opačném případě hrozí více škody než užitku," vysvětlila kartářka pro ŽivotvČesku.cz, na co si dávat pozor.

Mnohem lepší období pak lze očekávat do konce července, kdy bude nejen ideální možnost si naplno užívat života, ale také vylepšit vztahy s přáteli či milostný život. Úplný konec července je pak vhodný i k nákupu losu či sázce do loterie, protože štěstí by odvážným mohlo skutečně přát.

"21. července bude přát konjunkce Luny s Marsem a sextil s Venuší vášni. Můžete něco znovu rozpálit i v dlouholetém vztahu. Slunce vejde do znamení Lva od 22. července a trigon Merkur s Jupiterem bude od 22. do 24. července a ponese konečně náladu na zábavy, oslavy, přátelská setkání, v tom si nejvíce budou libovat právě Lvi. Zodpovědní Býci a Panny přitom nezapomenou myslet i na své obchodní zájmy. Poněkud více horko se může zdát díky kvadratuře Venuše s Jupiterem 23. až 27. července a Merkuru s Marsem 25. až 27. července a potom s Uranem 28. až 30. července. Jak v lásce, tak i v práci se nebudete bát užívat si život plnými doušky. Budete se moci ponořit do víru aktivního dění. Na zdraví by si tou dobou měli dávat pozor zejména Vodnáři a Štíři. Zrcadlo vám bude pravděpodobně nastavovat opozice Merkuru se Saturnem 30. až 31. července. Tou dobou se vyplatí zachovat chladnou hlavu a ovládat se. Díky tomu nepropásnete šance, které nese trigon Slunce s Jupiterem 29. až 31. července. Vnesou hodně štěstí a šťastných souher a náhod," dodala kartářka Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.