Češi jasně přehráli Slováky. Já fandím našim, odpověděl Andrej Babiš k sousedskému derby

Premiér Andrej Babiš na hokeji
Premiér Andrej Babiš na hokeji
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2021

V posledním utkání základní skupiny na 85. hokejovém MS se hrál útočný hokej, ve kterém česká reprezentace jasně přehrála výběr Slovenska v poměru 7:3. Oba týmy už před vzájemným zápasem měly zajištěn postup do čtvrtfinále. K utkání se vyjádřil také premiér Andrej Babiš (66), který přiznal, pro který tým bije jeho srdce. "Samozřejmě fandím našim," řekl předseda vlády pro ŽivotvČesku.cz a pak to upřesnil.

Oba týmy si účast ve vyřazovacích bojích zajistily už v pondělí, kdy jim jistotu dala švédská porážka ve večerním zápase s Rusy. Ve »federálním« derby se hrálo uvolněně a cílem bylo potrénovat na čtvrtfinále a nechat odpočívat opory. Trenér Filip Pešán do zápasu neposlal útočníky Dominika Kubalíka, Jiřího Sekáče, Jakuba Vránu a Jana Kováře. Do branky se místo Šimona Hrubce postavil Roman Will a odvedl spolehlivý výkon.

Český výběr měl celý zápas ve své moci a Slováci nekladli výrazný odpor. Jisté je, že ve čtvrtfinále čeká na české hokejisty úplně jiné tempo hry.

Utkání po očku sledoval také premiér České republiky Andrej Babiš, který se narodil v Bratislavě. "Samozřejmě fandím našim," uvedl premiér pro ŽivotvČesku.cz s důrazem, že fandí Čechům.

Také premiér věří, že česká reprezentace přiveze z Lotyššska cenný kov. Jisté je, že žádné další lehké utkání už na šampionátu na české hokejisty nečeká.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.