Češi jasně přehráli Slováky. Já fandím našim, odpověděl Andrej Babiš k sousedskému derby

Premiér Andrej Babiš na hokeji
Premiér Andrej Babiš na hokeji
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2021

V posledním utkání základní skupiny na 85. hokejovém MS se hrál útočný hokej, ve kterém česká reprezentace jasně přehrála výběr Slovenska v poměru 7:3. Oba týmy už před vzájemným zápasem měly zajištěn postup do čtvrtfinále. K utkání se vyjádřil také premiér Andrej Babiš (66), který přiznal, pro který tým bije jeho srdce. "Samozřejmě fandím našim," řekl předseda vlády pro ŽivotvČesku.cz a pak to upřesnil.

Oba týmy si účast ve vyřazovacích bojích zajistily už v pondělí, kdy jim jistotu dala švédská porážka ve večerním zápase s Rusy. Ve »federálním« derby se hrálo uvolněně a cílem bylo potrénovat na čtvrtfinále a nechat odpočívat opory. Trenér Filip Pešán do zápasu neposlal útočníky Dominika Kubalíka, Jiřího Sekáče, Jakuba Vránu a Jana Kováře. Do branky se místo Šimona Hrubce postavil Roman Will a odvedl spolehlivý výkon.

Český výběr měl celý zápas ve své moci a Slováci nekladli výrazný odpor. Jisté je, že ve čtvrtfinále čeká na české hokejisty úplně jiné tempo hry.

V Mnichovicích u Prahy zasahovala v noci z pátku na sobotu policie u rozhádaného páru. Emočně vypjatá scéna se měla odehrát u manželů Trávníčkových. Již dříve se objevily informace, že Pavel Trávníček (70) špatně nese, že jeho manželka Monika (35) dělá manažerku houslistovi Jaroslavu Svěcenému (60). Ten ve vyjádření pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že s Monikou Trávníčkovou ho pojí pracovní vztah. "Dělá mi manažerku. Pokud by to mělo takto fungovat dál, tak s paní Trávníčkovou spolupracovat nemohu, aby mě někdo osočoval z něčeho, co není pravda a psal o mně lži, tomu bych já musel udělat rychlou přítrž," řekl virtuos pro ŽivotvČesku.cz.

Utkání po očku sledoval také premiér České republiky Andrej Babiš, který se narodil v Bratislavě. "Samozřejmě fandím našim," uvedl premiér pro ŽivotvČesku.cz s důrazem, že fandí Čechům.

Od konce voleb do Sněmovny, které proběhly 8. a 9. října, se mnohé změnilo. Vítězem se sta...

Také premiér věří, že česká reprezentace přiveze z Lotyššska cenný kov. Jisté je, že žádné další lehké utkání už na šampionátu na české hokejisty nečeká.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu