Noční hádka u Trávníčkových. Přijela policie. Vyjádřil se i Jaroslav Svěcený: Musel bych to ukončit

Monika Trávníčková a Jaroslav Svěcený
Monika Trávníčková a Jaroslav Svěcený
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2021

V Mnichovicích u Prahy zasahovala v noci z pátku na sobotu policie u rozhádaného páru. Emočně vypjatá scéna se měla odehrát u manželů Trávníčkových. Již dříve se objevily informace, že Pavel Trávníček (70) špatně nese, že jeho manželka Monika (35) dělá manažerku houslistovi Jaroslavu Svěcenému (60). Ten ve vyjádření pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že s Monikou Trávníčkovou ho pojí pracovní vztah. "Dělá mi manažerku. Pokud by to mělo takto fungovat dál, tak s paní Trávníčkovou spolupracovat nemohu, aby mě někdo osočoval z něčeho, co není pravda a psal o mně lži, tomu bych já musel udělat rychlou přítrž," řekl virtuos pro ŽivotvČesku.cz.

O tom, že u manželů Trávníčkových je někdy dusno, se hovoří od poloviny března. Spekulace různého druhu odstartovalo vyjádření, které se tehdy objevilo na facebookovém profilu Divadla Pavla Trávníčka.

"Monika se rozhodla žít s J. Svěceným a Maxmiliána, kterého vždycky šoupne na Moravu, a já s tím nemůžu nic dělat. Kdo mi pomůže neztratit syna. P. Trávníček."

Podivný a do jisté míry nelogický vzkaz okomentovala druhý den Monika Trávníčková s tím, že na internetovou stránku se někdo naboural a jedná se o lži a výmysly. Už tehdy se k celé věci vyjádřil také houslista Jaroslav Svěcený s tím, že Monika Trávníčková je pouze jeho manažerkou.

V rodině filmového prince ale bylo dusno také v noci z pátku na sobotu, kdy vrcholila akce Noc kostelů, které se Jaroslav Svěcený s manažerkou Monikou Trávníčkovou zúčastnili.

"Bylo to v sobotu krátce před druhou hodinou ranní. Policejní hlídka vyjížděla do Mnichovic k řešení případu narušení občanského soužití mezi partnery. Nemám k dispozici informace, zda hlídku přivolal muž či žena. Více se k tomu případu vyjadřovat nebudeme, je to v současné době ještě v prověřování. Případ by případně byl předán příslušnému správnímu orgánu k projednání, pokud bude případ i dále kvalifikován jako přestupek proti občanskému soužití," sdělil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Praha – venkov Zdeněk Chalupa.

Podle deníku Blesk se k zásahu vyjádřil sám Pavel Trávníček a do redakce napsal, že policii zavolala Monika. "Dnes v noci policie prohledala můj dům na udání Fialové – Trávníčkové," stálo v další zprávě, kterou Trávníček redaktorům Blesku poslal.

Redakce ŽivotvČesku.cz požádala o vyjádření k celé věci oba manžele. Pavel Trávníček telefon nezvedal. Monika Trávníčková zavěsila se slovy, že se vyjadřovat nebude.

Kdo poskytl širší vyjádření, byl Jaroslav Svěcený. Houslový virtuos znovu zopakoval, že za problémy v rodině Pavla Trávníčka nestojí.

"Je pravda, že akci Noc kostelů jsme měli v pátek. Nechápu ale, kdo píše takové blbiny. Já už jsem jednou na to reagoval. Monika Trávníčková mi dělá manažerku. Pokud by to mělo takto fungovat dál, tak s paní Trávníčkovou spolupracovat nemohu, aby mě někdo osočoval z něčeho, co není pravda a psal o mně lži, tomu bych já musel udělat rychlou přítrž. Je to nesmysl a je to lež. Paní Trávníčková mi dělá manažerku a to je všechno. Připravujeme koncert a zabývám se prací. Co s tím nyní mám dělat? Já se dostal do něčeho, o čem nic nevím. Já se jednou vyjádřil a to je všechno, nevím, co bych k tomu dodal. Já se zabývám kulturou a co dělají manželé Trávníčkovi ve svém volném čase, to nevím. Pro mě je to kolegyně, která se mnou pracuje. Pokud by to takto mělo jít dál, museli bychom tu spolupráci ukončit. Já připravuji čtyři festivaly, média nečtu, nemám čas zabývat se tím, jestli někdo spekuluje nad nějakými blbostmi. Je to blbost a já s nimi nebydlím. Je to celé absurdní," řekl pro ŽivotvČesku.cz hudebník světového formátu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.