Češi mají strach z druhé vlny koronavirové epidemie, pokud se opatření uvolní příliš rychle

Česi se obávají druhé vlny epidemie
Česi se obávají druhé vlny epidemie
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Příliš rychlé rozvolňování opatření proti koronaviru vede k obavám Čechů z druhé vlny epidemie. Ukázal to průzkum agentury Kantar CZ, který zadala Česká televize. Z návratu epidemie podle ní mají tři čtvrtiny občanů.

Česká vláda ve čtvrtek nečekaně oznámila zrychlené uvolňování opatření v rámci boje s koronavirem. Lidé se od pátku mohou venku shlukovat až po deseti oproti dosvadním dvěma, je také možno vycestovat za hranice. V pondělí se otevře většina obchodů.

Průzkum pro Českou televizi však proběhl ve dnech 21. a 22. dubna, čtvrteční oznámení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha tak ještě nereflektuje.

Měla vláda ještě počkat?

Přesto z něj vyplynulo, že čeští občané se rychlého rozvolňování opatření obávají. Uvolňovat začala vláda přibližně před dvěma týdny a podle třetiny respondentů s tím měla ještě počkat. Dvě pětiny to považují za správné rozhodnutí.

Většina lidí se ale obává druhé vlny epidemie koronaviru. Ta podle některých odborníků přijde na podzim a komplikovat ji bude chřipkové období. Tři čtvrtiny lidí se domnívá, že druhá vlna proběhne ve stejném měřítků nebo ještě hůř.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.