Češi, nebojte se cestovat. V »obchoďácích« je riziko nákazy větší než v zahraničí, říká ředitelka cestovní kanceláře

Ředitelka cestovní kanceláře uklidňuje Čechy před koronavirem.
Ředitelka cestovní kanceláře uklidňuje Čechy před koronavirem.
Foto: Archiv Šárky Holakovské / pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2020

V Česku hygienické stanice vedou záznamy o prvních případech, kdy si Češi přivezli z letní dovolené v zahraničí nákazu koronavirem. Konkrétně jde o Chorvatsko, Řecko a Bulharsko. Řada lidí se tak začala obávat cestování mimo Českou republiku. Redakce Život v Česku oslovila ředitelku společnosti Fantasy Travel, podle jejíhož názoru jsou obavy v souvislosti s koronavirem pro cestování do dovolenkových destinací zcela zbytečné.

"My aktuálně létáme do Španělka, Řecka, Bulharska a na Maltu. V těchto destinacích není třeba se něčeho obávat. Pokud někde čísla počtu nakažených rostou, tak rostou stejně jako v České republice. Nemyslím si, že by šlo o rizikové země," míní ředitelka společnosti Fantasy Travel.

Pokud jde ale o čtyřmilionové Chorvatsko, tamní úřady od pondělí zavádí opatření v souvislosti se zamezením šíření viru. Tím jsou roušky v obchodech, veřejné dopravě a u zaměstnanců. Ale i v dalších zemích se čeští turisté setkají s rouškami. Třeba v Itálii či Rakousku.

Ředitelka cestovní kanceláře ale uklidňuje Čechy. A poukazuje na to, že rizika mohou být i jinde než třeba jen v cestování do zahraničí.

"Můj názor je takový, že lidé by se obávat cestovat neměli. Podle mě rizikovější je vycestovat do Karviné než do Chorvatska," má jasno ředitelka cestovní kanceláře s dlouholetou tradicí s tím, že aktuálně třeba v Řecku je minimální množství turistů.

"V Řecku je skutečně málo turistů a není se tu čeho obávat, pokud lidé mají roušku a dodržují hygienické návyky, není se čeho bát. Rizikovější podle mého názoru může být nakupování v obchodním centru s velkou koncentrací lidí, než cestovat do zahraničí," dodala Holakovská.

Co všechno řekla Holkovská o aktuální obavě Čechů v souvislosti s cestováním, si poslechněte v exkluzivním audiorozhovoru.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.