Česká atletika v slzách. Devatenáctiletý talent Ondřej Hodboď zemřel

Ondřej byl mimořádný talent
Ondřej byl mimořádný talent
Foto: Archiv SKP Nymburk - oddíl atletiky
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 9. 2020

Českou atletickou scénou zasáhla velmi smutná zpráva. Zemřel nymburský běžec a obrovský talent Ondřej Hodboď. Ukončil předčasně svůj život v pouhých devatenácti letech.

Podle portálu isport.cz si minulý víkend Ondřej pochvaloval, jak si při mezistátním utkání juniorů s Polskem posunul osobní rekord na 2000 metrů překážek. Měl před sebou velkou kariéru. Jeho smrt všechny zaskočila.

S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život vynikající běžec a skvělý kamarád Ondra Hodboď. Ondro, zůstává tu po tobě obrovské prázdno... Poslední rozloučení proběhne v pátek 2. října v 11:30 v nymburském krematoriu.,“ oznámil Hodboďův klub SKP Nymburk.

S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život...

Zveřejnil(a) SKP Nymburk - oddíl atletiky dne Pátek 25. září 2020

Pro Ondřeje byl velkým vzorem starší bratr Lukáš, který běžel finále na mistrovství Evropy a je dvojnásobným medailistou z univerziády.

Hodboď se mu ale v mnohém rovnal a sbíral mezi mládeží jeden úspěch za druhým. Byl čtvrtý na mistrovství Evropy dorostenců, pravidelně od 2016 si došel pro prvenství v domácích šampionátech své kategorie v běhu na 3000 metrů překážek. V hale byl dorosteneckým i juniorským mistrem republiky na patnáctistovce, startoval na mládežnické olympiádě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.