Česká Barbie je krásná i nenalíčená. Gabriela Jiráčková ukázala, jak vypadá, když se nikdo nedívá

Gabriela Jiráčková
Gabriela Jiráčková
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 2. 2023

Plavovlasá influencerka Gabriela Jiráčková (23), která se proslavila jako první česká Barbie, je pověstná precizním make-upem, se kterým ji fanoušci znají. Jsou ale situace, při kterých dokonce i oživlá panenka nechá líčidla doma a předvede obličej v jeho přirozené kráse - například při lyžování. "Pokud by mou jedinou činností bylo měnit se v panenku Barbie, možná bych chodila s dokonalým make-upem každý den," řekla s úsměvem pohledná mladá žena pro ŽivotvČesku.cz s tím, že má řadu jiných aktivit, při kterých by plné líčení nebylo praktické.

Gabriela Jiráčková poměrně často navštěvuje slovenské Tatry, které jsou jedním z jejích oblíbených míst. Ve Špindlerově Mlýně, místě oblíbeném nejen českými celebritami, však byla nedávno poprvé. Kdo by ale čekal, že zde obrážela večírky, možná by se divil. Blond dvojnice slavné panenky totiž vyrazila na sjezdovku. Při té příležitosti se pochlubila snímkem, jak vypadá nenalíčená.

"Pravda je, že pokud by mou jedinou činností bylo měnit se v panenku Barbie, možná bych chodila s dokonalým make-upem, krásnými vlasy a na podpatcích každý den, protože si to vždy neskutečně užívám, miluji to a jsem to zkrátka já," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz půvabná blondýnka s tím, že jsou chvíle a aktivity, jako je právě sport, kdy perfektní líčení zkrátka nepotřebuje.  

"Je i mnoho dnů, kdy mé ráno začíná dvouapůlhodinovým pocením ve fitku, pokračuje čtyřhodinovým nahráváním ve studiu a dvou až tříhodinovým tréninkem choreografie s tím, že k večeru odpadnu doma nebo na hotelu do postele s notebookem a už jen vyřizuji korespondenci, mám videokonferenci s business partnery nebo si zdokonaluji angličtinu. V takové dny Full Glam (plné líčení, pozn. red.) dobrovolně odkládám, snažím se být naopak co nejvíce inkognito a doufám, že mě nikdo nepozná," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Gabriela Jiráčková se smíchem.

Nenápadný vzhled v jejím podání znamená prý obvykle především boty na nízkém podpatku, culík a pouze lehký make-up. To doplní umírněným outfitem, protože je sama o sobě poměrně hodně výrazná.

"Ale jinak jsem, pokud je to možné, vždy a všude perfektní Barbie, to znamená v co nejoriginálnějších outfitech od mých dvorních návrhářek a s Full Glam make-upem, za což mě milují vizážistky všech televizí a reklamních agentur, jelikož jako jediná přijdu vždy na plac hotová a nemají se mnou už žádnou práci, může se jít rovnou točit," vesele popsala hlavní výhodu své image česká Barbie pro ŽivotvČesku.cz.

Ne každý ví, že se Gabriela Jiráčková na mediální scéně pohybuje již od dětství. Jako dítě byla v roce 2011 nominována na dětskou talentovou cenu Zlatý oříšek, vystupovala na benefičních koncertech pro Nadační fond manželů Jakubiskových a spolu se zpěvačkou Inkou Rybářovou na různých dětských vystoupeních.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.