Češka Lucie obviněná z pašování kokainu se vdala: V brazilském vězení jsem si vzala Nigerijce, prozradila

Lucie se v Brazílii provdala za Nigerijce
Lucie se v Brazílii provdala za Nigerijce
Foto: Archiv Lucie T.
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2021

Občanka České republiky Lucie T. (34) byla zadržena brazilskou policií a obviněna z pašování kokainu. V domácím vězení čeká na začátek procesu, který komplikuje koronavirová epidemie v zemi. V Brazílii se dokonce vdala. "Svatba byla v září, o všem jsem informovala konzulát," uvedla Lucie pro ŽivotvČesku.cz a redakci poskytla také fotky ze svatebního dne.

Lucie T. (34), která pochází z Bruntálu, byla v Brazílii zatčena v září 2019. Policie ji obvinila z toho, že se pokusila ze země vyvézt 6 kilogramů kokainu. Češka to však razantně odmítá s tím, že sama se stala obětí podvodu.

Podle jejího vyjádření přicestovala do největšího a nejlidnatějšího státu latinské Ameriky za účelem schůzky s mužem, se kterým si dlouhodobě psala na internetu. Právě on po ní pak požadoval, aby z Brazílie na Macao odvezla dva obrazy. Podle policie byly oba vyrobené z kokainu a pryskyřice.

Na cestu do Brazílie s sebou Lucie vzala i tehdy dvouletou dceru. Češku brazilské orgány neposlaly do standardní vazby, ale nařídily jí domácí vězení. Lucie se tak naštěstí může volně pohybovat po Sao Paulu a navazovat nové vztahy.

"Když chci někam jet, musím to hlásit právníkům. Podepsala jsem dokumenty, že se nepokusím o útěk. Ale proč bych to dělala? Utíkají lidé, kteří něco provedli," popsala pro ŽivotvČesku.cz současnou situaci žena, která se v září 2020 vdala.

"Zaznamenala jsem nesmyslné řeči, že v tom jede i můj manžel. To jsou spekulace, které zcela odmítám. Když se ta situace s obrazy stala, tak mě ani neznal," hájí svého manžela Lucie s tím, že o jejím sňatku byl informován i český konzulát.

"Manžel pochází z Nigérie, ale tady žije dlouho, má i místní pas. Jsem s ním spokojená po všech stránkách. S kamarádem má obchod s oblečením a nyní mě živí. Skončila mi mateřská a pracovat zatím nemohu, protože můj případ není uzavřen," popsala Lucie pro ŽivotvČesku.cz pocity z manželství a také to, proč se momentálně musí spoléhat především na manžela. Redakci poskytla i snímky ze svatby.

Češka je přesvědčená, že se do léta musí prokázat její nevina. Pak se hodlá vrátit zpět do České republiky. "Všechny důkazy o mé nevině jsou v telefonu, který mi zabavila policie. Až ho vydá k soudu, tak se pravda ukáže. Pak se vrátím do Čech a manžela chci vzít s sebou," dodala Lucie, jejíž případ se vleče delší dobu proto, že Brazílie řeší problémy kvůli koronavirové epidemii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.