Češka Lucie zadržená v Brazílii kvůli kokainu: Covid tu nikdo neřeší. Problémem jsou děti, říká

Lucie T. s manželem, za kterého se provdala v Brazílii
Lucie T. s manželem, za kterého se provdala v Brazílii
Foto: Se souhlasem Lucie T.

Česká občanka Lucie T. (34), která pochází z Bruntálu, byla v září 2019 zadržena v Brazílii. Tamější policie je přesvědčená, že chtěla vyvézt ze země 6 kilogramů kokainu. To Češka popírá s tím, že se stala obětí podvodu. Čeká na zahájení soudního procesu a mezitím se v Brazílii vdala a s manželem si pronajala byt. "Je tu vysoká kriminalita, nejhorší jsou děti," popsala pro ŽivotvČesku.cz.

Lucie T. tvrdí, že do Brazílie ji pozval muž, se kterým si dlouhodobě psala. Pak po ní chtěl, aby převezla rodinné dědictví na Macao - jednalo se o dva obrazy. Češka, která do země přiletěla i s malou dcerou, to podle svých slov odmítla a umělecká díla nechala na hotelu. Tajemný cizinec ji tedy požádal, aby je předala jeho právníkovi.

Když se vrátila, aby obrazy vyzvedla, zadržela ji tamní policie. Od té doby čeká v domácím vězení v brazilském Sao Paulu na začátek procesu. Může se pohybovat po městě, nicméně podepsala dokumenty, ve kterých se zavazuje, že se nepokusí o útěk. Každý pohyb musí hlásit právníkům.

Lucie se během čekání na začátek soudu zamilovala a v Brazílii se provdala za Nigerijce, který se živí prodejem textilu. Má v plánu, že až bude propuštěna z Brazílie do rodných Čech, manžela vezme s sebou. "Paradoxně kvůli všem těm problémům jsem tady nakonec našla životní lásku. Manžel říká, že je to osud a mělo se to stát. Máme v plánu žít v Praze, ale oba víme, že to bude složité," uvedla Lucie pro ŽivotvČesku.cz.

Nejsložitější ale bude odejít od soudu bez trestu. "Počkáme na únor a pak jde můj právník za soudcem. Pořád čekáme, až policie vydá můj telefon. Jsou v něm důkazy, že jsem nic neprovedla. Sama jsem se stala obětí podvodu. Kdyby se mobil ztratil, nebo z něj policie něco vymazala, tak by to podle právníka znamenalo, že by přiznali chybu a já bych byla volná," řekla odhodlaně Češka, která se díky svému manželovi pomalu zabydlela v Sao Paulu.

"U vás se píše o covidu, ale tady to nikdo neřeší. Tady je problémem kriminalita. Bydlíme dál od centra a ze začátku jsem z toho měla šok. Večer mohu ven jen s manželem. Jinak to nejde. V centru je to ještě více o pusu. Největším problémem jsou malé děti. Okradou vás, ani nemrknete," popsala Lucie pro ŽivotvČesku.cz každodenní brazilskou realitu.

"Až se vrátím domů, tak si při práci chci dálkově dodělat školu a poté se věnovat práci ve zdravotnictví. Dříve jsem pracovala v domově pro důchodce, dělala jsem si i rekvalifikační kurz na sociální pracovnici. Ta práce mi dává smysl," uzavřela pro ŽivotvČesku.cz Lucie přemýšlení o budoucnosti, která je v tuto chvíli stále ještě hodně daleko.

Jejich příběh je do jisté míry podobný. Češka Lucie T., kterou v Brazílii zadrželi kvůli p...

Zavřít reklamu