Česká pošta uzavře všechny pobočky. Vypne i »internet« a aplikace. Mluvčí popsal důvod

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2021

O víkendu dojde k uzavření všech poboček České pošty, které mají běžně otevřeno i mimo pracovní dny. Plánovaná odstávka se dotkne i webových stránek a aplikací spravovaných Českou poštou, stejně jako call centra, kam nebude možné se dovolat. "Dochází k odstávce systému, z toho důvodu nebude možné na pobočkách dělat žádné transakce a proto budou veškeré pobočky České pošty a Pošty partner od pátečních 19 hodin uzavřené," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz specialista pro komunikaci České pošty Ivo Vysoudil.

Během víkendu proběhne dlouho plánovaná odstávka z důvodu provozní údržby datových center České pošty. Pro zákazníky to znamená, že žádnou z běžně otevřených poboček kvůli uzavření nenavštíví, nedostanou se na weby spravované společností a nedovolají se do call centra.

"Dochází k odstávce systému, z toho důvodu nebude možné na pobočkách dělat žádné transakce a proto budou veškeré pobočky České pošty a Pošty Partner od pátečních 19 hodin uzavřené," uvedl pro ŽivotvČesku.cz specialista pro komunikaci České pošty Ivo Vysoudil.

V pátek budou mít některé pobočky zkrácenou otevírací dobu, v sobotu pak bude zavřených všech 524 provozoven, které jinak bývají o víkendech otevřené a v neděli zůstane zavřených 54 poboček.

Kontakt nebude možné navázat ani s call centrem, které jinak bývá v sobotu běžně dostupné od 8 hodiny ranní do 12. Dostupné nebudou ani webové stránky spravované Českou poštou, stejně jako aplikace, jako je například Sledování zásilek. "Ta odstávka se týká operačních systémů a nebude možné provádět operace ani na webových stránkách," vysvětlil Ivo Vysoudil z České pošty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.