Česko čeká aprílový víkend. Dvacítek se nedočkáme, zavládnou přeháňky a bonus k tomu, varuje Dagmar Honsová

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 5. 2021

Ani poslední květnový víkend nepřinese do Česka vysoké teploty a sluneční paprsky, naopak. Počasí nebude nahrávat jakýmkoliv venkovním aktivitám, rtuť teploměru se na vytouženou dvacítku nevyšplhá a přijdou přeháňky, ojediněle i bouřky. "Čeká nás takový aprílový víkend," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Po poměrně chladných a deštivých dnech Česko ani během víkendu nečeká změna počasí k lepšímu. V sobotu i v neděli bude na většině území oblačno a především v odpoledních hodinách je dle předpovědi meteoroložky potřeba se vybavit deštníkem.

"Teploty se na 20 stupňů Celsia rozhodně nedostanou, v odpoledních maximech budou teploty mezi 13 až 18 stupni Celsia. Na většině území Česka musíme počítat s přeháňkami a jako bonus nás čekají ojediněle bouřky," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Venkovním aktivitám nebude víkendové počasí přát, pokud už se přeci jen budete chtít vydat ven, odbornice doporučuje jít v ranních hodinách, kdy bude riziko deště oproti odpoledni menší.

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které bu...

"Pokud chcete jít na procházku nebo vyvinout nějakou sportovní aktivitu, tak po ránu, kdy by mělo být oblačnosti a srážek ještě nejméně, ale během odpoledne se musí počítat s tím, že zmokneme a že se mohou ojediněle vyskytnout ty bouřky. Čeká nás takový aprílový víkend," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu