Česko čeká silné ochlazení, v polovině týdne přijde zásadní zlom. Víkendové teploty se budou pohybovat jen kolem 20 °C, říká meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2022

Teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studená fronta, která počasí v ČR začne ovlivňovat během pondělí. "Počátkem týdne tak budeme opět skloňovat bouřky. Ve druhé polovině týdne sem začne proudit studený vzduch od severozápadu, který přinese citelné ochlazení. Víkendové odpolední teploty se budou pohybovat jen kolem 20 °C," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Už v pondělí počasí u nás ovlivní vlnící se studená fronta. "Zpočátku dne bude jasno nebo polojasno, postupně přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, místy déšť nebo bouřky. Odpolední teploty se budou od západu pohybovat mezi 25 až 31 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V úterý bude více oblačnosti i srážek na Moravě a ve Slezsku – tam bude oblačno až zataženo a místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. V Čechách bude převládat polojasno až oblačno. Ranní teploty budou klesat na 17 až 13 °C. Denní teploty 24 až 28 °C, na východě území se budou pohybovat jen kolem 22 °C.

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

V pátek bude oblačno, místy přeháňky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

"Na konci týdne k nám ještě bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severozápadu, který přinese podprůměrné teploty. Také na víkend budeme potřebovat deštníky. V sobotu bude oblačno, místy přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. V neděli bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.