Česko čekají prudké výkyvy teplot. Meteoroložka uvedla, kde bude nejtepleji a kdy hrozí náledí

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

S příchodem měsíce dubna v Česku zavládlo aprílové počasí, kdy se teploty mění z mrazivých do příjemných jarních. Jeden den to vypadá na jaro v jeho pravé podobě a další den přinese sněhové přeháňky a výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Následující dny přijde ochlazení, které bude kvůli studenému severnímu proudění citelné. "Během úterý může i vydatněji sněžit – zejména v Jeseníkách a Beskydech. V Čechách to bude občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, které v nejnižších nadmořských výškách mohou být i smíšené s deštěm," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Blíží se polovina dubna a počasí je jako na houpačce. Přesto, že Česko má za sebou slunečné jarní dny, v průběhu týdne dojde k ochlazení. "V západní části republiky je už zataženo s deštěm, na Chebsku je to i o srážkách sněhových. Počasí u nás ovlivňuje výrazná a především vlnící se studená fronta – tím, že se vlní, postupuje pomaleji. Přinese obrovské teplotní rozdíly. V západní části republiky budou teploty na 3 °C, v Praze pak na 4 °C, ale na Moravě a ve Slezsku se budou teploty pohybovat mezi 14 až 18 °C, protože tam dorazí studená fronta až ve večerních hodinách," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že během nočních hodin přijdou poměrně vydatné srážky na Moravu a do Slezska.

"Během úterního dne tam může i vydatněji sněžit – zejména v Jeseníkách a Beskydech. V Čechách to bude občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, které v nejnižších nadmořských výškách mohou být i smíšené s deštěm. Nicméně studené severní proudění se k nám bude dostávat po přechodu studené fronty už od zítřka a v hladině 1500 metrů nad zemí budou teploty kolem -6 °C. Proto můžeme očekávat sněhové vločky občasně i v nížinách," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Stejně jako se nedá popřít, že po dni vždy přichází noc, nedá se popřít ani podoba mezi fenomenální zpěvačkou Lucií Bílou (55) a jejím talentovaným synem Filipem Kratochvílem (26). Ten už dávno není malým chlapcem, vyrostl v dospělého mladého muže, který v sobě nezapře geny mnohonásobné Zlaté slavice.

Aprílový duben přinesl hodně proměnlivé počasí, kdy člověk nevěděl, jestli si má vzít trič...

Počasí, které bude lákat na venkovní aktivity a pobyt na čerstvém vzduchu, však minimálně do konce pracovního týdne nelze očekávat. "Do čtvrtka budou nejvyšší odpolední teploty mezi 2 až 6 °C a převládat bude oblačno až zataženo na většině území Česka s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Po ránu je nutné dávat pozor na náledí, protože v ranních minimech se budou teploty pohybovat od 2 do -3 °C," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.