Česko pokryje sníh, teploty spadnou. Meteoroložka upřesnila, od kdy už převládne slunečné počasí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Povelikonoční dny přinesly typické aprílové počasí, během kterého se polojasná obloha najednou zatáhne, začne sněžit a prudce se ochladí. Přesně tak tomu bude po nadcházejícím víkendu. Pak se ale konečně lidé dočkají příjemných teplot. "Vlnící se studená fronta nás bude ovlivňovat v pondělí a úterý," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí v Česku bude i v následujících dnech měnit charakter a bude kolísat mezi jarem a zimou. Zatímco od pátku teploty postupně porostou nad 10 stupňů Celsia, od úterý meteorologové znovu očekávají ochlazení i návrat sněhových srážek.

"Vlnící se studená fronta nás bude ovlivňovat v pondělí a úterý, od kterého na naše území začne proudit studený vzduch od severozápadu. Především v úterý by na většině území mělo sněžit, teploty vyšplhají do 7 stupňů Celsia a bude foukat čerstvý vítr, takže pocitová teplota by měla být hodně nízká," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že ještě v dalším týdnu počasí bude značně aprílové. Pak ale dojde k příjemné změně.

Neuvěřitelný příběh se stal v jednom z pražských bytů. Krátce po úmrtí majitele nemovitosti byl v jeho prostorách objeven záhadný kufr, ve kterém se ukrývaly vzácné mince. V současnosti míří do aukce a jejich hodnota je astronomická.

S příchodem astronomického jara, které nastalo 20. března, se všichni těšili na teplé a sl...

"Severozápadní proudění nás bude provázet do konce pracovního týdne. Odpolední teploty zpravidla nebudou stoupat přes 10 stupňů Celsia, ale od středy už to bude oblačno a polojasno a pokud nastanou nějaké srážky, tak ojediněle a zejména na horách. O víkendu to budou maxima už okolo 15 stupňů Celsia, které vydrží celý třetí dubnový týden a konec dubna už bude poměrně celý hezký," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.