Česko zasáhne bouřkový »rokenrol«: Nelze vyloučit krupobití. Nárazy větru budou okolo 70 km/h, říká meteoroložka

Česko zasáhnou bouřky, místy může dojít ke krupobití.
Česko zasáhnou bouřky, místy může dojít ke krupobití.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2020

Meteorologové v sobotu vydali varování před silnými bouřkami. Měly by se přehnat přes celou republiku vyjma dvou krajů. Dokonce by se ojediněle mohly objevit kroupy, uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V sobotu platí vysoká teplota vzduchu, ale nižší než v pátek. Měli bychom přes den naměřit 27 až 28 stupňů Celsia. V odpoledních hodinách se budou vytvářet bouřky, které budou stejně jako předchozí den ojediněle silné. Může dojít místy i ke krupobití. Ale přívalové srážky by se měly pohybovat kolem 40 milimetrů, kdy by neměly být tak silné právě jako v pátek, což se dá hodnotit jako srpnový normál," upřesnila Dagmar Honsová z pražského Meteopressu.

Podle odbornice přes počasí by měl být od bouřek ušetřen Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Nárazy větru se budou pohybovat okolo 70 km/h.

V neděli by bouřky neměly dosahovat takové intenzity. "Objeví se zejména v severovýchodní a východní části republiky v odpoledních hodinách. Srážek bude okolo 30 milimetrů. Na zbylém území České republiky by měly být bouřky velmi ojedinělé. Na Šumavě by se srážky měly pohybovat okolo 20 milimetrů a jinde by to už nemělo být o silných bouřkách. Odpolední teploty budou v rozmezí 25 až 29 stupňů Celsia," prozradila Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že mírný bouřkový »rokenrol« bude přetrvávat po dobu celého dalšího týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.