Česko zasáhne vítr a déšť. Teploty klesnou až k 5 °C. Meteoroložka upřesnila, jak bude vypadat konec května

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 26. 5. 2021

Česko zažívá chladnější dny a těžko se dá věřit skutečnosti, že kalendář ukazuje konec měsíce května, který bývá teplotně výrazně příjemnější. Závěr pracovního týdne bohužel nepřinese žádnou výraznou změnu a ponese se v duchu velké oblačnosti a dešťových přeháněk. "Přes »dvacítky« se rozhodně nedostaneme – je nutné mít s sebou deštníky nebo pláštěnky, protože je budeme potřebovat. I nadále k nám bude pronikat chladnější a vlhčí vzduch od západu," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Kvůli tlakové níži se středem nad Baltským mořem do Česka proudí studený vzduch od západu, který se výrazně podílí na charakteru počasí. V následujících dnech nedojde ke změně a je třeba počítat také s výskytem dešťových přeháněk.

"Počasí bude nic moc. Přes »dvacítky« se rozhodně nedostaneme – je nutné mít s sebou deštníky nebo pláštěnky, protože je budeme potřebovat. I nadále k nám bude pronikat chladnější a vlhčí vzduch od západu. Oblačnosti bude přibývat více v odpoledních hodinách, kdy očekáváme, že se velmi ojediněle mohou vyskytnout i nějaké bouřky," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že také rána nebudou teplotně dvakrát příjemná.

"Při zmenšené oblačnosti budou teploty klesat k 5 °C, jinak by se měly pohybovat mezi 10 až 6 °C. Ani 13 až 17 °C během dne příliš nepotěší. Výstraha ohledně povětrnostních podmínek platila včera, během dneška se nárazy větru mohou dostat na 55 km/h, což může být určitě nepříjemné, ale výstražná informace na to nebude, protože takový vítr by ještě neměl působit žádné škody," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka, jak bude vypadat počasí před volnými dny.

Tři dny před úplňkem a den po úplňku - to jsou dny, kdy podle podle senzitivních bytostí a astrologů lidé nejvíce cítí vliv Měsíce. "Lidé budou pravděpodobně podráždění. Na scéně se mohou objevit životní změny," popsala sílu úplňku pro ŽivotvČesku.cz vědma a kartářka Helen Stanku.

Extrémně silné bouřky přinesly kromě krupobití a silného větru také vysoké srážkové úhrny ...

Víkend sice přinese možná o trochu více slunečních paprsků, ale stále bude platit, že zavládne oblačno a přijdou přeháňky s deštěm. "Příjemných slunečních paprsků se dočkáme pouze v ranních a dopoledních hodinách, ale jenom přechodně. Mělo by být oblačno až polojasno a během dne dojde znovu k přibývání oblačnosti a právě v sobotu na většině území. V neděli pak místy, to znamená až na 60 % území to bude o dešti s přeháňkami," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu