Česko zasáhnou silné bouřky, bude je provázet krupobití. Vítr dosáhne rychlosti 90 km/h, zdůraznila meteoroložka

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: DANIEL ČERNOVSKÝ / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2021

Úmorné vedro, silné bouřky, krupobití a přívalové deště. To všechno čeká Českou republiku ve čtvrtek a v pátek. Nejhorší situace bude na východě republiky, na Moravě a ve Slezsku. "Dojde také ke krátkodobému rozvodnění menších toků. Bouřky bude provázet také krupobití a nárazy větru o rychlosti 90 km/h," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle předpovědi meteorologů se v druhé polovině týdne Česká republika v podstatě rozdělí na dvě části - na západě území bude chladněji s deštěm, východ republiky, Slezsko a Moravu čeká tropické vedro, které budou provázet silné bouřky.

"Ve čtvrtek během večerních hodin se opět přes území Česka přeženou velmi silné bouřky. Nejintenzivnější budou ve východních Čechách a také na Moravě a ve Slezsku. Bouřky mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě 50 mm. Dojde tedy ke krátkodobému rozvodnění menších toků. Bouřky bude provázet také krupobití a nárazy větru o rychlosti 90 km/h. Silné a velmi silné bouřky čekáme během celého pátku," popsala ráz počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Bouřky se budou vytvářet na vlnící se studené frontě, která nás bude ovlivňovat. Západ republiky bude jen o dešti, bouřek by měl být ušetřen, na východě republiky čekáme intenzivní meteorologické jevy," potvrdila expertka na počasí, že Česko se rozdělí na dvě různé poloviny.

Imunita po očkování podle některých odborníků vydrží nejméně rok. Další doporučují začít přeočkování třetí dávkou už na podzim, zejména v případě seniorů. Na tom, jestli se podaří dosáhnout kolektivní imunity, tedy stavu, kdy se virus nemá mezi lidmi jak šířit, se ale neshodnou. Přesné informace nemá ani ministerstvo zdravotnictví, jak v tomto směru postupovat. "Stále ani my nevíme, kdy to bude," řekl pro ŽivotvČesku.cz šéf rezortu zdravotnictví Adam Vojtěch (34).

Na západě republiky se teplota bude pohybovat v rozmezí 20 až 26 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku ale teploty vyšplhají až na 33 stupňů Celsia.

V následujících pracovních dnech zasáhne Českou republiku vlna veder, kdy teploty budou šp...

Vlna veder a bouřková aktivita budou ještě intenzivnější například v Německu, tamější meteorologové varují před tvorbou supercely i tornád.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.