Česko zasáhnou tropy, bude až 31 °C. V polovině týdne se ale ochladí až o 15 stupňů, říká meteoroložka

Profimedia.cz
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 5. 2021

Chladné počasí se pomalu rozloučilo a Českou republiku už v pondělí zasáhnou tropické teploty, kdy rtuť teploměru vystřelí až k 31 stupňům Celsia. Ovšem tropické počasí nevydrží dlouho. "Ve středu nás čeká výrazné ochlazení až o 15 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Obrovský teplotní skok během několika hodin přinese změnu proudění. "V pondělí budou odpolední teploty kulminovat okolo 31 stupňů Celsia. V neděli máme od začátku roku teprve třetí letní den, což je strašně málo a hned na to nasadíme tropický den, což je taková anomálie. A během úterního večera počasí u nás začne ovlivňovat vlnící se studená fronta, která místy přinese bouřky. Dále v úterý bude foukat čerstvý vítr s nárazy okolo 65 km/h, na horách až 90 km/h. Takže bude teplo, ale bude větrno," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (66) oznámil, že stát uvažuje o tom, že by v létě antigenní testy na covid-19 už nebyly zdarma každé tři dny jako nyní, ale méně často. To vyvolalo reakci u živnostníků, kteří podnikají v oblasti služeb. "Kamenná kadeřnictví zkrachují, lidé tam chodit nebudou. Podnikání se přesune do šedé zóny," uvedl pro ŽivotvČesku.cz podnikatel Jiří Janeček (47).

Už ve středu se ale do Česka opět vrátí studené severozápadní proudění a s ním pokles teplot vzduchu. "Ve středu nás čeká výrazné ochlazení až o 15 stupňů Celsia. V západní části republiky budou teploty okolo 13 stupňů Celsia, V Praze 15 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku 24 stupňů Celsia. Od středy najdeme v kalendáři ledové muže, kteří zaúřadují a ukončí tropy," dodala k počasí na další týden meteoroložka.

Do konce pracovního týdne bude převládat velká oblačnost, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu