Česko zasáhnou tropy, bude až 31 °C. V polovině týdne se ale ochladí až o 15 stupňů, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2021

Chladné počasí se pomalu rozloučilo a Českou republiku už v pondělí zasáhnou tropické teploty, kdy rtuť teploměru vystřelí až k 31 stupňům Celsia. Ovšem tropické počasí nevydrží dlouho. "Ve středu nás čeká výrazné ochlazení až o 15 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Obrovský teplotní skok během několika hodin přinese změnu proudění. "V pondělí budou odpolední teploty kulminovat okolo 31 stupňů Celsia. V neděli máme od začátku roku teprve třetí letní den, což je strašně málo a hned na to nasadíme tropický den, což je taková anomálie. A během úterního večera počasí u nás začne ovlivňovat vlnící se studená fronta, která místy přinese bouřky. Dále v úterý bude foukat čerstvý vítr s nárazy okolo 65 km/h, na horách až 90 km/h. Takže bude teplo, ale bude větrno," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Už ve středu se ale do Česka opět vrátí studené severozápadní proudění a s ním pokles teplot vzduchu. "Ve středu nás čeká výrazné ochlazení až o 15 stupňů Celsia. V západní části republiky budou teploty okolo 13 stupňů Celsia, V Praze 15 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku 24 stupňů Celsia. Od středy najdeme v kalendáři ledové muže, kteří zaúřadují a ukončí tropy," dodala k počasí na další týden meteoroložka.

Do konce pracovního týdne bude převládat velká oblačnost, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.