Reklama:

Českou republiku sežehnou teploty šplhající téměř ke 30 °C. Vedra pak ukončí studená fronta, říká meteoroložka a označila, od kterého dne

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2022

Do Česka aktuálně proudí teplý vzduch od jihozápadu. "Úterní nejvyšší odpolední teploty se zastaví mezi 21 až 25 °C, máme tak před sebou letní den. Teploty v Praze budou srovnatelné s teplotami v Athénách. Noční teploty na Šumavě ještě klesaly pod bod mrazu – Rokytská slať -3 °C, Horská Kvilda -2,5 °C," přiblížila v souvislosti s počasím pro druhý den týdne konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Ještě vyšší teploty budou panovat v České republice ve středu – to bude teplota kulminovat mezi 25 až 29 °C. "Velmi teplé jihozápadní proudění ukončí studená fronta, která počasí u nás začne ovlivňovat ve čtvrtek. Před ní ještě budou teploty kulminovat na 22 až 26 °C, na jihovýchodě až na 28 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

S sebou opalovací krém a láhev s vodou

Reklama:

"Podceňovat bychom neměli sílu slunečních paprsků. UV index je na středních až vysokých hodnotách. S nárůstem teplot vzduchu bychom také měli zvýšit denní dávky tekutin. Denně bychom měli přijmout 30 až 45 mililitrů vody na kilogram hmotnosti, z toho 20 procent vody získáme z jídla, zejména z ovoce a zeleniny. Ideální je voda nebo neslazené čaje, v létě, pokud se více potíme, jsou ideální minerálky. Potem se vylučuje sodík," poskytla doporučení konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že rozhodně není vhodné konzumovat při tropických teplotách alkohol.

"V létě působí alkohol rychleji a odvádí tekutiny z těla. Při vysokých teplotách vynechte i sladké nápoje, zpomalují pohyb tekutiny ze žaludku do tenkého střeva. Teplota nápojů by se ani v létě neměla pohybovat pod 10 °C (při nižší teplotě hrozí angína)," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: