Český Picasso Jaroslav Faltýnek zhodnotil obrazy Lucie Gelemové. Žlutého Okamuru respektuje

Lucie Gelemová v rozhovoru s Jaroslavem Faltýnkem
Lucie Gelemová v rozhovoru s Jaroslavem Faltýnkem
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2021

Výtvarnice Lucie Gelemová (38) si ve spolupráci s přítelem Felixem Slováčkem (78) umí plnit sny, což ukázala i vernisáž jejích obrazů, na kterou dorazila řada vlivných politiků. "Jsem ráda, že obrazy zhodnotil kritickým okem pan Faltýnek," prozradila pro ŽivotvČesku.cz múza Felixe Slováčka. "Ona se mě ptala na názor, protože já také maluji. Její styl naprosto respektuji," okomentoval výtvory Gelemové pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Faltýnek.

Výtvarnice Lucie Gelemová má za sebou nejdůležitější vernisáž své kariéry, na kterou se jí podařilo ve spolupráci s Felixem Slováčkem pozvat řadu vlivných lidí. O tom, že akce byla opravdu prestižní a do Obecního domu se dostali jen ti nejvlivnější z vlivných, svědčí i účast muže, který sám maluje a v zákulisí české politiky se mu přezdívá Picasso. Významný představitel hnutí ANO Jaroslav Faltýnek obrazy hodnotil zkušeným okem.

"Byla to opravdu hezká a příjemná akce. Paní Gelemová se mě ptala na názor, protože já také maluji. Říkal jsem jí, že respektuji její styl a líbí se mi, že ti lidé jsou poznat, i když je tam určitá nadsázka. Bylo vtipné, že například u obrazu Tomia Okamury převládala žlutá barva. Líbí se mi, jak paní Gelemová umí držet styl, i když některé obrazy byly skoro až jako fotka a jiné byly zase dost alegorické, ale celkově mě její koncept bavil," prozradil své pocity pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Faltýnek, který výtvarnici předal i část svých zkušeností a rad.

"S panem Faltýnkem jsem si dobře popovídala. Obrazy hodnotil i kritickým okem, za což jsem ráda. Co říkal na obraz se svým obličejem? To se musíte zeptat jeho, ale přiznám vám, že obraz vyvolal na jeho tváři hlavně úsměv," prozradila dobře naladěná Lucie Gelemová, která i přes rozchod považuje Felixe Slováčka za svého skvělého přítele. Nezastírá, že jí s přípravou vernisáže velmi pomohl.

"Nemohu říct, který z hostů mi udělal největší radost. Já tam s každým prohodil pár vět a tak různě přebíhal, abych vše stihl. Každopádně byla to vydařená akce a moc hezký večer," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz vernisáž Felix Slováček s tím, že je pro něj čest v tak důležitý moment stát po boku své mladé kamarádky.

"S průběhem celého večera jsem velmi spokojená a přiznám se, že ještě všechny dojmy zpracovávám. Nebudu tajit, že velkou radost mi udělala návštěva našich předních politiků. Potěšila mě účast pana ministra Karla Havlíčka, je to pro mě nevyslovitelná pocta, že si našel čas a dorazil. Stejně tak mám radost, že došel předseda SPD Tomio Okamura. Radost mám také z toho, že vernisáže se zúčastnili moje skvělá kamarádka Alex Mynářová, generál Andor Šándor, dirigent Petr Chromčák či moderátor Luboš Xaver Veselý," vyjmenovala až s dojetím v hlase Lucie Gelemová, která také vyjádřila velké poděkování těm, kteří jí stojí po boku na její umělecké cestě.

"Krásná odezva přišla i od paní ministryně Aleny Schillerové, která nemohla bohužel dorazit. Obrovský dík patří Václavu Budínskému, který je autorem myšlenky takovou výstavu udělat a pak bych ráda poděkovali Felixovi, který mi s výstavou velmi pomohl," řekla s upřímností v hlase žena, která je ráda, že její přátelství s Felixem Slováčkem má silné základy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.