Potravinový řetězec v Česku zavedl povinné roušky: Ochrana zdraví zaměstnanců je prioritou, uvedlo vedení Billy

Potravinový řetězec zavádí roušky.
Potravinový řetězec zavádí roušky.
Foto: Billa / Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2020

Vedení potravinového řetězce Billa rozhodlo o tom, že od pátku ve všech svých prodejnách budou zaměstnanci nosit roušky. Většina ostatních řetězců je k podobným opatřením zatím zdrženlivější. Vedení řetězce Billa uvedlo, že jde o opatření kvůli zhoršující se epidemiologické situací v Česku.

"Společnost Billa je prvním řetězcem v České republice, který se rozhodl opatření nošení ochrany úst a nosu znovu pro své zaměstnance zavést. Společnost věří, že tento krok bude jimi i zákazníky vnímaný pozitivně. Ochrana zdraví zaměstnanců pro společnost totiž zůstává naprostou prioritou, protože právě oni hrají velmi důležitou roli při zabezpečování zásobování obyvatel naší republiky," uvedla mluvčí řetězce Gita Jílková.

Dalším důvodem jsou malé rozestupy. "Lidé již nejsou tak zodpovědní jako na začátku pandemie. Jen za tento týden jsme prozatím vyhodnocovali na tři desítky rizikových situací," objasnila mluvčí Billy Gita Jílková s tím, že jako opatření doporučuje Billa i svým zákazníkům, aby zvážili nošení ochrany úst a nosu.

Vedení řetězce neurčilo, na jak dlouho opatření uvedlo v platnost. "Jsme v pravidelném kontaktu s krajskými hygienickými stanicemi, situaci sledujeme a pečlivě vyhodnocujeme," uvedlo vedení na Facebooku.

Lidé začali pod příspěvkem diskutovat, že v takovém horku být hodin v roušce je děsivé. Podobných komentářů se objevilo více. Vedení Billy se ale hájí, že na prvním místě je zdraví zaměstnanců a zákazníků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.