Český sportovec přežil jako jediný pád vrtulníku s Petrem Kellnerem. Je ve vážném stavu

David Horváth přežil jako jediný pád vrtulníku
David Horváth přežil jako jediný pád vrtulníku
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Sobotní datum 27. března 2021 se nesmazatelně zapsalo tragickou nehodou vrtulníku na Aljašce, při které zahynulo pět osob. Mezi nimi byl i nejbohatší Čech Petr Kellner (†56), o jehož úmrtí informovaly v ranních hodinách zahraniční agentury. Na palubě helikoptéry byl také úspěšný český snowboardista David Horváth (48), který jako jediný pád helikoptéry přežil.

Tragická nehoda vrtulníku Airbus AS350 B3 nad Aljaškou byla ranní zprávou, která vzala slova lidem po celém světě. K pádu došlo v sobotu 27. března nad aljašskými horami a zahynulo při něm pět členů výpravy. Jedním z nich byl nejbohatší Čech Petr Kellner, který byl nejstarší osobou na palubě. Spolu s ním se stal let osudným také dvěma průvodcům – Seanovi McMannanymu a Gregorymu Harmsovi, trenérovi Kellnera Benjaminu Larochaixovi a pilotovi Zacharymu Russellovi. Jediným přeživším děsivé tragédie je bývalý mistr České republiky ve snowboardingu a fotograf David Horváth, který leží ve vážném stavu v nemocnici v Anchorage.

Jak uvedl New York Times, mladý sportovec má vážná zranění, ale zůstává ve stabilizovaném stavu. Národní rada pro bezpečnost dopravy (NTSB) zahájí vyšetřování, aby zjistila důvod, proč helikoptéra havarovala. Místní záchranáři byli kolem 10. hodiny místního času upozorněni, že se vrtulník nevrátil z exkurze a poblíž jednoho z největších ledovců na jihu Aljašky - ledovce Knik, byly pozorovatelné stopy havárie.

Informace, že je David Horváth v nemocnici a jako jediný pád vrtulníku přežil, vyvolala mezi lidmi na sociálních sítích obrovskou vlnu přání brzkého uzdravení a nechyběla ani slova naděje. "Vytesanej z dubu... Myslíme na tebe!" napsal pan Ondra na Facebooku. "Posílám sílu k uzdravení za sebe, mou rodinu a všechny kamarády. Kamaráde drahý," napsal pan František. "Má zlomená žebra a omrzliny. Naštěstí žije," cituje Blesk Horváthova kamaráda Braňa, který napsal komentář ke zdravotního stavu nadějného snowboardisty.

Snowboardista a fotograf David Horváth (48) je jediným mužem, který přežil leteckou nehodu...

Zavřít reklamu