Cher z komedie Praštěná holka po 26 letech od premiéry. Alicia Silverstoneová prošla razantní proměnou

Herečka Alicia Silverstoneová v romantické komedii Praštěná holka
Herečka Alicia Silverstoneová v romantické komedii Praštěná holka
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2021

V devadesátých letech slavil u diváků úspěchy film Praštěná holka, kde ztvárnila roli tak trochu zhýčkané středoškolačky »Cher« Horowitzové herečka Alicia Silverstoneová (44). Od dob uvedení snímku uběhlo již 26 let a hlavní představitelka se změnila téměř k nepoznání.

Rok 1995 předznamenal popularitu romantické komedie, která sklidila nevídaný úspěchy díky humoru, nadsázce a hereckému obsazení. Jasným důkazem byla i skutečnost, že film vydělal téměř 57 milionů dolarů (v přepočtu více jak 1 231 140 000 korun). Roli dcery bohatého právníka si zahrála Alicia Silverstoneová, která dostala do režisérky Amy Heckerlingové (67) volnou ruku.

"Amy mi dovolila všechno. Byl to typ režisérky, a takové jsou nejlepší, které obsazují herce s tím, že věří jejich výkonu, práci, a dávají jim proto možnost volně »létat«. V životě jsem poznala hodně dívek, které byly extrémně materialistické. Vyrůstala jsem s mámou, která byla spíše praktická a absolutně nesnášela extravaganci. Měla opravdovou nechuť k materiálním věcem. Dokážu si vzpomenout na některé konkrétní dívky, které jsem poznala, a byly fakt zlé a závislé na penězích. Ale nesnažila jsem se v roli Cher být jako ony, protože jsem měla dojem, že taková není. I když ve scénách, kdy chodila po chodbě a všechny soudila, jim asi mohla být podobná. Jako když provázela Tai (postavu hrála zesnulá herečka Brittany Murphyová, pozn. red.)," zavzpomínala herečka v rozhovoru pro magazín Vogue.

Rodačka ze San Franciska žila dlouhé roky s manželem a hudebníkem Christopherem Jareckim (44), ale v roce 2018 požádala o rozvod a pár se rozešel v přátelském duchu. Z jejich manželství vzešel syn Bear Blue, který v květnu letošního roku oslavil 10. narozeniny. Postavu Cher herečka získala v 17 letech a dnes je téměř k nepoznání. Přibyly vrásky i šediny, ale Alicia Silverstoneová je stále sympatickou blondýnkou, která zůstane v paměti diváků jako praštěná holka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.