Cher z komedie Praštěná holka po 26 letech od premiéry. Alicia Silverstoneová prošla razantní proměnou

Herečka Alicia Silverstoneová v romantické komedii Praštěná holka
Herečka Alicia Silverstoneová v romantické komedii Praštěná holka
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2021

V devadesátých letech slavil u diváků úspěchy film Praštěná holka, kde ztvárnila roli tak trochu zhýčkané středoškolačky »Cher« Horowitzové herečka Alicia Silverstoneová (44). Od dob uvedení snímku uběhlo již 26 let a hlavní představitelka se změnila téměř k nepoznání.

Rok 1995 předznamenal popularitu romantické komedie, která sklidila nevídaný úspěchy díky humoru, nadsázce a hereckému obsazení. Jasným důkazem byla i skutečnost, že film vydělal téměř 57 milionů dolarů (v přepočtu více jak 1 231 140 000 korun). Roli dcery bohatého právníka si zahrála Alicia Silverstoneová, která dostala do režisérky Amy Heckerlingové (67) volnou ruku.

"Amy mi dovolila všechno. Byl to typ režisérky, a takové jsou nejlepší, které obsazují herce s tím, že věří jejich výkonu, práci, a dávají jim proto možnost volně »létat«. V životě jsem poznala hodně dívek, které byly extrémně materialistické. Vyrůstala jsem s mámou, která byla spíše praktická a absolutně nesnášela extravaganci. Měla opravdovou nechuť k materiálním věcem. Dokážu si vzpomenout na některé konkrétní dívky, které jsem poznala, a byly fakt zlé a závislé na penězích. Ale nesnažila jsem se v roli Cher být jako ony, protože jsem měla dojem, že taková není. I když ve scénách, kdy chodila po chodbě a všechny soudila, jim asi mohla být podobná. Jako když provázela Tai (postavu hrála zesnulá herečka Brittany Murphyová, pozn. red.)," zavzpomínala herečka v rozhovoru pro magazín Vogue.

Patří mezi herečky, které se proslavily ve filmové sérii o čarodějném učni Harry Potterovi. Evanna Lynchová ztvárnila roli Lenky »Střelenky« Láskorádové, která budila pozornost podivnými zájmy a znalostmi. Z mladé slečny, která si zahrála slavnou postavu, už vyrostla dospělá žena. Právě 16. srpna oslavila kulaté 30. narozeniny. Kráska prošla změnou, která jí hodně prospěla.

Rodačka ze San Franciska žila dlouhé roky s manželem a hudebníkem Christopherem Jareckim (44), ale v roce 2018 požádala o rozvod a pár se rozešel v přátelském duchu. Z jejich manželství vzešel syn Bear Blue, který v květnu letošního roku oslavil 10. narozeniny. Postavu Cher herečka získala v 17 letech a dnes je téměř k nepoznání. Přibyly vrásky i šediny, ale Alicia Silverstoneová je stále sympatickou blondýnkou, která zůstane v paměti diváků jako praštěná holka.

Sláva neznamená pouze úspěch a radost z popularity, má i svou stinnou stránku. Herečka Ama...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu