Z dívky dospěla v krásnou ženu. Lenka Láskorádová z Harryho Pottera slaví 30 let. Z Evanny Lynchové je svůdná blondýnka

Herečka Evanna Lynchová
Herečka Evanna Lynchová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2021

Patří mezi herečky, které se proslavily ve filmové sérii o čarodějném učni Harry Potterovi. Evanna Lynchová ztvárnila roli Lenky »Střelenky« Láskorádové, která budila pozornost podivnými zájmy a znalostmi. Z mladé slečny, která si zahrála slavnou postavu, už vyrostla dospělá žena. Právě 16. srpna oslavila kulaté 30. narozeniny. Kráska prošla změnou, která jí hodně prospěla.

Herečka s irskými kořeny se stala jednou z hvězd celosvětového fenoménu, když se objevila v pátém díle s názvem Harry Potter a Fénixův řád a v dalších třech pokračováních. Podivínku Lenku Láskorádovou si fanoušci oblíbili nejen díky jejím střeleným nápadům, ale také hereckému ztvárnění sympatické blondýnky, která dala postavě osobitost.

"O konkurzu jsem se dozvěděla v lednu 2006 na severu Mugglenet, kde hledali dívky ve věku 13 až 16 let. A mně bylo 14, takže jsem to ještě stihla. V den konkurzu jsem stála ve frontě čtyři hodiny, a když jsem se dostala na řadu, dali mi text k přečtení. O tři dny později jsme měli kamerové zkoušky a další tři dny nato mi zavolali, že jsem tu roli dostala. Všechno se to seběhlo hrozně rychle," řekla Evanna Lynchová v rozhovoru pro web Buzzfeed.com.

Z tehdy čtrnáctileté slečny už vyrostla mladá žena, která 16. srpna oslavila třicátiny. Z přibývajícími roky je ještě půvabnější a vypadá jako panenka. Herectví není jediným koníčkem, který se stal součástí její práce – zaměřila se také na psaní. Na podzim vyjde její nová kniha s názvem The Opposite of Butterfly Hunting. Měla by být zpovědí o krásách a ztrátách dospívání, slávě a životní cestě, která byla plná snů, ideálů, ale i obav a strachu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.