Chlapeček z filmu s Tomem Cruisem vyrostl do pohledného muže a málokdo by ho dnes poznal. Jonathan Lipnicki promluvil o temné stránce slávy

Jonathan Lipnicki a Tom Cruise
Jonathan Lipnicki a Tom Cruise
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2022

Jednatřicetiletý Jonathan Lipnicki se už jako šestiletý stal hvězdou vedle herců Toma Cruise (60) a Renée Zellweger (53), a to ve filmu Jerry Maguire. Publikum z něj bylo v úžasu, roztomilého Raye zahrál bravurně a stal se miláčkem diváků. Po letech ale připustil, že kromě slávy mu film přinesl i negativní zkušenosti ve formě šikany, úzkostí, depresí a panických atak, uvedl to magazín People.

Málokterému dětskému herci se dostává takové pozornosti, jaká byla po premiéře filmu Jerry Maguire upírána na Jonathana Lipnickiho. Jeho talent nebyl jen tak přehlídnut a zahrál si i v řadě dalších filmů, ale na jeho první výkon publikum i okolí rychle zapomnělo.

Magazín People zveřejnil zpověď, ve které Jonathan popsal těžká léta mladého herce. "Když jsem byl malý a teenager, spousta lidí si ze mě utahovala. Říkali mi, že jsem byl rychlokvaška a už o mě nikdo nemá zájem. Každý den jsem se cítil jako nějaký odpad. Zašlo to tak daleko, že jsem každý večer při myšlence na školu míval panické ataky. Říkal jsem si, jak zvládnu další den," uvedl před časem v silné emotivní zpovědi.

Na jeden konkrétní zážitek mladý talent nezapomene nikdy. "Na střední škole o mně jeden spolužák před celou třídou nahlas zakřičel, že jsem rychlokvaška. Bylo to extrémně ponižující," zdůraznil.

S dospíváním Jonathan Lipnicki zjistil, že nejlépe se s depresemi a šikanou vyrovná tím, že emoce, které v sobě kvůli těmto pocitům nahromadil, je ideální vložit do sportu a hereckých výkonů. Dětem, které mu ubližovaly, dokázal, že není ničím z toho, čím ho titulovaly.

"Nejsem oběť, jsem silný člověk, který dokázal utrpení proměnit v umění. Jsem vděčný za to, jak krásný mám život, a vím, že i když je občas špatně, vždy bude lépe," dodal pro magazín People.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.