Chorvati mají lepší individuality než my, hrát otevřenou partii nepůjde, říká Václav Kadlec a zatipoval výsledek

Alex Král na tréninku české reprezentace.
Alex Král na tréninku české reprezentace.
Foto: Czech News Center / Rusinova Maria / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2021

Vynikající útočník pražské Sparty i fotbalové reprezentace Václav Kadlec (29) musel profesionální kariéru ukončit před dvěma lety kvůli opakovaným zraněním kolene. Dnes se věnuje rodině, chodí si zakopat za Červené Janovice a má čas sledovat EURO. "Chorvati mají v kádru lepší jména než my. Spoléhám ale na to, že z brejku či standardní situace jim gól dát můžeme," řekl Václav Kadlec pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si myslí, že večerní utkání skončí remízou.

Se Spartou Praha získal dva mistrovské tituly, zahrál si Bundesligu za Eintrachtu Frankfurt a šestnáct zápasů odehrál také za národní tým. Dnes Václav Kadlec pracuje jako fitness trenér a po boku Tomáše Řepky hraje III. třídu na Kutnohorsku za tým Červené Janovice. Většinu volného času věnuje rodině, protože se snoubenkou Renatou čekají druhého potomka.

"Utkání se Skoty jsem neviděl celé, ale to nejdůležitější jsem stihl. Začátek se Skotskem byl takový rozpačitý, domácí byli na začátku zápasu lepší. Pak se ale projevilo, že máme v ofenzivě vyšší kvalitu, utkání dopadlo dobře a v týmu je zatím spokojenost," řekl Václav Kadlec pro ŽivotvČesku.cz s tím, že finále EURA by rád viděl Cristiana Ronalda.

"Na celkové vítězství na EURU tipuji Francouze nebo Portugalce. Mám rád Ronalda a myslím, že Portugalci mají hodně dobrý tým. Zejména ofenzivní hráče mají opravdu dobré. Cristiano Ronaldo má sice už 36 let, ale pořád umí rozhodovat velké zápasy. Přál bych si finále Francie versus Portugalsko," zatipoval si Václav Kadlec, kdo podle něj 11. července odehraje finálový zápas EURA.

Vynikající obránce české reprezentace a dlouholetý kapitán Sparty Praha Tomáš Řepka (47) se těší, že si u televize vychutná všechny zápasy národního týmu na EURU. Muž, který zná velmi dobře i britský fotbal, tvrdí, že právě Česká republika může být černým koněm celého turnaje. "Skotsko je soupeř, který by nám mohl sedět a sedět by nám mohla i Anglie," řekl Tomáš Řepka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že přípravné zápasy nemá smysl přeceňovat.

V pátek večer ho ale bude zajímat utkání české reprezentace proti hodně silným Chorvatům, kterým první zápas nevyšel a utrpěli porážku s Anglií.

"Nebudeme si nic nalhávat, Chorvati mají v kádru lepší jména než my. Nejsem si jistý, že je dobrý nápad zkusit s nimi hrát otevřenou partii. Na druhou stranu zase nedosahují úrovně Francouzů, kteří mají na každém postu opravdu superstar. Během toho zápasu nemá cenu se někam hnát, spoléhám na to, že z brejku nebo ze standardní situace jsme schopní dát gól. Důležité ale bude neinkasovat. Kdybych měl tipovat, tak řeknu, že to skončí 1:1," předpověděl pro ŽivotvČesku.cz Václav Kadlec s tím, že hodně bude zvědavý na to, zda Patrik Schick zopakuje formu z prvního zápasu.

Návrat do České republiky z Chorvatska a Rakouska se ode dneška ztíží lidem neočkovaným pr...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.