Chorvatsko zlevnilo pro turisty o 50 procent. Útokem ho vzali Němci, Češi jsou zatím zdrženlivější

Chorvatsko zlevnilo o polovinu.
Chorvatsko zlevnilo o polovinu.
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2020

Většina dovolenkových destinací se potýká s výpadkem turismu v souvislosti s koronavirovými opatřeními. Mezi ně se řadí jednoznačně Chorvatsko. Aktuálně o pobyt u moře mají zájem prozatím nejvíce Němci. Přilákat ještě více hostů se proto Chorvaté rozhodli výraznými slevami.

Kvůli nedostatku klientů, Istrie proto zahájila kampaň, v níž nabízí turistické služby o polovinu levnější.

A jak je vidět, na slevy lidé slyší. Jak uvedl portál TN.cz podle dat z eVisitoru, systému pro dokumentaci ubytovaných turistů, překročil v sobotu počet návštěvníků hranici 70 tisíc, což je o 30 tisíc více než o týden dříve.

Chorvatsko nejvíce eviduje turisty z Německa, a to v počtu více než 23 tisíc. Podle statistik následují Slovinci, Rakušané, turisté z Bosny a Hercegoviny a také Češi.

O víkendu 13. a 14. června na poloostrově Istrii připraví pro turisty speciální nabídku. "Do akce je zahrnuto 50 aktivit, od vinařů až po národní parky. Vše bude o víkendu nabízeno s 50procentní slevou, nebo dokonce zdarma," sdělila vedoucí cestovního ruchu Nada Prodanová Mrakovićová.

Řada pouličních umělců spoléhá, že turisté se lokací dostanou opět v hojném počtu jako v minulých letech. "Turismus nás živí," uvedl jeden z nich.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.