Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, daleko ale nedošel. Byl ve sklepě majitele, řekla mluvčí

Krokodýl - ilustrační snímek
Krokodýl – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 7. 2021

V pondělí přijala policie oznámení od chovatele, že mu ze zahrady v Závodní ulici v Ostravě uteklo metrové mládě krokodýla. Zvíře je na útěku už od víkendu a policie spolupracuje i s odborníkem, po plazovi intenzivně pátrá. "Krokodýl by se mohl pohybovat poblíž vodních toků, případně kvůli teplu a strachu i v listnatém terénu, kde je stín," řekla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Eva Michalíková. V úterý večer byl krokodýl nalezen.

"V pondělí před polednem jsme přijali oznámení o útěku krokodýla ze zahrady chovatele. Zvíře je na útěku už dva dny, tedy od soboty. Proč chovatel záležitost neoznámil dřív, nebo zda to zjistil až dnes, je aktuálně předmětem šetření," řekla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Eva Michalíková.

Zhruba metrové mladě krokodýla, které zmizelo ze zahrady v Závodní ulici v Ostravě, pravděpodobně celé dva dny nejedlo. "Po krokodýlovi pátráme od dnešní 12. hodiny. Do akce jsou nasazeny desítky policistů - jsou to policisté ze speciální pořádkové jednotky, policisté z obvodních oddělení, ale také spolupracujeme se strážníky Městské policie Ostrava," upřesnila Eva Michalíková průběh pátrání pro ŽivotvČesku.cz.

Útěky takovýchto predátorů nejsou v České republice běžnou záležitostí. Policie proto spojila síly s odborníkem, který jí poskytl cenné informace a přiblížil, kde by se krokodýl mohl s největší pravděpodobností nacházet. Určil také, nakolik je nebezpečný pro lidi.

"Danou věc jsme konzultovali s odborníkem. Ten nám poskytl informace, že krokodýl by se mohl pohybovat poblíž vodních toků, případně kvůli teplu a strachu i v listnatém terénu, kde je stín. Dále nám sdělil, že by sám od sebe neměl zaútočit, ale to riziko rozhodně není zcela vyloučené. Může se leknout například prudkého pohybu. Lidé by se o odchycení krokodýla za žádných okolností neměli sami pokoušet," dodala policejní mluvčí Eva Michalíková pro ŽivotvČesku.cz.

Krokodýl byl sice od soboty na útěku, ale ze zahrady chovatele daleko nedošel. Schovaný byl jen o pár metrů dál. "Je zpět u svého majitele. Daleko neutekl, spíš se dobře schoval. Nakonec byl nalezen ve sklepě domu, v němž žije jeho chovatel," uvedla Eva Michalíková pro Právo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.