Hasiči při požáru narazili na třímetrového krokodýla. Šetříme legálnost jeho chovu, říká mluvčí policie

Hasiče při likvidaci požáru překvapil krokodýl
Hasiče při likvidaci požáru překvapil krokodýl
Foto: HZS Olomouckého kraje
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2021

Poměrně dramatický zážitek si odnesli hasiči z likvidace požáru zahradního domku v Klopině na Šumpersku. Majitel hořící budovy veliteli zásahu sdělil, že se v ní nachází krokodýl nilský. S ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů byly hasební práce přerušeny a na místo byli k odchytu přivoláni odborníci. "I když jsme vyškoleni na záchranu či odchyty zvířat, v tomto případě jsme po konzultaci se zoologickou zahradou dostali kontakt na dva odborníky, kteří zvíře přemístili do garáže," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová. Případem se aktuálně zabývá policie, a to z důvodu, aby prověřila legálnost chovu zvířete.

K požáru byli olomoučtí hasiči přivolání krátce před čtvrtou hodinou ranní, při průzkumu okolí budovy jim majitel sdělil informaci, že v přízemí objektu se pohybuje třímetrový krokodýl nilský.

"My jsme byli v situaci, kdy nám zvíře bránilo v hasebních pracích. I když jsme vyškoleni na záchranu či odchyty zvířat, v tomto případě jsme po konzultaci se zoologickou zahradou dostali kontakt na dva odborníky, kteří zvíře přemístili do garáže. Na místě po našem odjezdu zůstala policie k dořešení případu," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Mluvčí doplnila, že hasiči při odvětrávání místnosti použili termokamery, aby zjistili, kde se zvíře nachází. Odborníci plaza odchytili za pomocí lan a hasiči tak mohli hasební práce dokončit. Podle jejich zjištění byla příčinou požáru nedbalost.

Požárníci na místo přivolali i policii, která nyní prošetřuje legálnost chovu krokodýla. "Dnes, 12. března, před třetí hodinou ranní vyjížděli policisté z obvodního oddělení Mohelnice k požáru zahradního domku v obci Klopina. Při hašení požáru byl v přízemí domku nalezen krokodýl, kterého zde přechovával majitel nemovitosti. Na místo byli přivoláni odborníci na odchyt exotických zvířat, aby hasiči mohli dokončit svoji práci. Policisté dále objekt střežili, dokud neproběhlo ohledání požářiště. Celý případ nyní dokumentují. Protože v České republice není obvyklé chovat třímetrového krokodýla, podáme podnět na Krajskou veterinární správu pro Olomoucký kraj, aby legálnost tohoto chovu prověřila," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Tereza Neubauerová.

V pondělí přijala policie oznámení od chovatele, že mu ze zahrady v Závodní ulici v Ostrav...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu